ATEITIS MŪSŲ RANKOSE

projekt
2020 metų gruodžio mėnesį įvyko Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos finansuotas bendras Akmenės rajono ir Mariupolio (Ukraina) jaunimo ekologinis projektas „Ateitis mūsų rankose“.
Savaime suprantama, atsižvelgiant į karantino sąlygas, projektas vyko nuotoliniu būdu. Betgi tai tikrai ne paskutinis projektas, ateityje moksleiviai tikisi susitikti ir dalyvauti bendrose veiklose, atvykti vieni pas kitus į svečius.

Projekto dalyviai dalyvavo virtualiose ekskursijose po savo kraštų saugomas teritorijas, pramonės ir atliekų perdirbimo įmones, susitiko su savivaldos vadovais, ekologais, kitais specialistais, taip pat, suprantama, daug bendravo tarpusavyje. Moksleiviai namuose iš įvairių atliekų padarė daug gražių dalykėlių, netgi kalėdinių dovanų... Betgi svarbiausia – jie daug domėjosi savo kraštų ekologija, ekologinėmis problemomis, vykdė visuomenės apklausas, daug sužinojo apie savo kraštą, o taip ir apie savo partnerių (Lietuvoje ir Ukrainoje).

Ukrainos moksleiviai buvo supažindinti su Ventos regioniniu parku, Kamanų valstybiniu gamtiniu rezervatu, Simono Daukanto, Lazdynų Pelėdos bei Akmenės krašto muziejų ekspozicijomis, sužinojo apie geologinius rajono turtus.

Moksleiviai iš Mariupolio lietuvius kolegas supažindino su savo miesto bei apylinkių lankomiausiomis vietomis: gamtiniu-istoriniu rezervatu „Kamennye Mogily“, nacionaliniu gamtos parku „Meotida“, didžiausiu pasaulyje Velykoanadolskio mišku, kuris sukurtas žmogaus rankomis. Papasakojo apie zoologijos sodą, ožkų bei žirgų ūkius, pramogų bei laisvalaikio parkus: Berdiansko vandens parką, ledo bei sniego arenas.

Akmenės rajone vykdyta apklausa parodė, kad džiaugtis mūsų sąmoningumu dar anksti, tačiau reikalai jau krypsta į gerąją pusę – didesnė gyventojų dalis rūšiuoja atliekas, stengiasi buityje naudoti ekologiškus valiklius, piktinasi tais, kurie šiukšles iškrato pamiškėse, nenaudoja vienkartinių puodelių, šiaudelių...

Mariupolio moksleiviai taip pat pristatė savo krašto ekologines problemas. Mariupolyje populiarėja šeštadieninės talkos – tvarkomi parkai, renkamos šiukšlės, grėbiami lapai, gyventojai sąžiningiau rūšiuoja atliekas. Bet ukrainiečiai moksleiviai pabrėžė, kad jie pergyvena dėl užterštų vandenų – jūros, upių. Mieste daug sunkiosios pramonės – anglies, sunkiųjų ir spalvotųjų metalų gamyklų, tad oro tarša didelė. Jaunimas žino ir įvardina šias bėdas.

Akmenės rajone vandens, oro tyrimai geresni nei Mariupolyje. Mūsiškiai moksleiviai pakvietė ukrainiečius į vaizdo ekskursiją po saugomas, unikalias gamtos vietas. Pristatymas vyko anglų kalba, o rusiškai kalbantys moksleiviai turėjo galimybę pabendrauti.

Jaunimas vieni kitiems palinkėjo sveikų, gražių švenčių, teiravosi – ar projektas turės tęsinį. Ir laukia susitikimo gyvai.

Projekto „Ateitis mūsų rankose“ vykdytojas - Tarptautinio palaikymo bendrija „Kelias į svajonę". Projekto partneris Ukrainoje - visuomeninė organizacija „Šeimos ratas“ (Mariupolis). Projektą finansavo Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų taryba. Taryba finansuoja Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainus, renginius, susitikimus, projektus, kuriuos rengia ir įgyvendina organizacijos, skatinančios abiejų šalių jaunimo mainus bei įvairias iniciatyvas, taip pat informacinius projektus, kuriais siekiama skatinti minėtų šalių kultūrinį bendradarbiavimą, pakantumą, supratimą ir pripažinimą, keitimąsi gerąja patirtimi bei publikacijas, kuriomis siekiama suartinti lietuvių ir ukrainiečių tautas.

https://www.facebook.com/SKmrpl - Projekto partnerio - visuomeninės organizacijos „Šeimos ratas“ FB svetainė

https://www.facebook.com/keliasisvajone - Projekto vykdytojo - Tarptautinio palaikymo bendrijos „Kelias į svajonę" FB svetainė

https://www.facebook.com/Ateitis-m%C5%ABs%C5%B3-rankose-%D0%9C%D0%B0%D0%B9%D0%B1%D1%83%D1%82%D0%BD%D1%94-%D0%B2-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%85-%D1%80%D1%83%D0%BA%D0%B0%D1%85-The-future-is-in-our-hands-100526271936419 – Projekto „Ateitis mūsų rankose“ FB svetainė

logo

logo

Užs. Nr. 471693