
Naujausios
57 įmonės užregistruotos per metus
Per praėjusius metus Kelmės rajone užregistruotos 57 naujos įmonės. Jose sukurta 141 darbo vieta.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Ir Kelmėje randa nišą
Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Vilija Virbickė džiaugiasi, jog vis dažniau verslo imasi jauni, dažniausia iš užsienio grįžę žmonės.
Netrukus miesto centre esanti ir kurį laiką neveikusi Vilmanto Tučkaus parduotuvė vėl pradės veikti. Verslo atsisakęs V. Tučkus patalpas pardavė. Jas nupirko buvusių emigrantų, 12 metų Anglijoje gyvenusių ir dirbusių Linos ir Žydrūno Stankūnų šeima. Jie įkūrė įmonę „Kaimo mėsinė“ ir prekiauja šviežia mėsa bei rūkytais jos gaminiais.
Kad patalpos miesto centre tuščios ilgai neužsibūna, rodo ir kitas pavyzdys. Kurį laiką veikusi kepyklėlė su mini arbatine, išsikraustė iš patalpų Vytauto Didžiojo gatvėje. Tačiau į jas persikraustė picerija, kurią įkūrė Giedrius Guželis, įsteigęs mažąją bendriją.
Jauniems žmonėms steigti mažąją bendriją palankiau, nes jai nereikia įstatinio kapitalo.
Jaunas verslininkas Aurelijus Levickis nupirko didžiules buvusios „Eglės“ transporto įmonės patalpas. Jose įkurdino savo bendrovės „Skaitmeninė akis“, užsiimančios apsaugos sistemų diegimu, biurą. Likusį plotą nuomos kitoms įmonėms.
Vaidas Narbutas įkūrė statybos darbų įmonę „Vainara“. Jis tęsia verslo tradiciją. Verslininkė ir jo mama Vida Narbutienė, turinti gėlių parduotuvę miesto centre.
„Yra žmonių, kurie ryžtasi į Kelmę keltis net iš sostinės, – pasakoja V. Virbickė. – Mažąją bendriją Kelmėje įsteigė dizainerė Božena Šatkauskienė. – Vilniuje gyvenusi moteris persikėlė į vyro tėviškę Kelmėje ir bando čia vystyti verslą. Įkūrė nedidelę siuvyklėlę. Vadinasi, ir nedideliame rajone galima rasti savą nišą verslui.“
Iš viso per praėjusius metus Kelmės rajone įkurtos 57 naujos įmonės.
Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro duomenimis, šiuo metu rajone yra 521 įmonė, iš jų 40 mažųjų bendrijų. Sukurta 141 darbo vieta.
Dominuoja smulkusis verslas: statybos darbų, siuvimo, prekybos, autoserviso ir kitos įmonėlės.
Daugėja ir turistų
Viena iš prioritetinių Kelmės rajono verslo sričių laikomas turizmas. Kelmiškiai Šiaulių apskrityje pirmauja lankytinų kultūros ir istorijos paveldo objektų skaičiumi. Kraštovaizdis ir gamta taip pat viena iš įspūdingiausių regione.
Pernai, palyginus su užpraėjusiais metais, 12,5 procento padaugėjo Kelmės rajoną aplankiusių turistų. V. Virbickės nuomone, tam įtakos turėjo platesnė informacijos sklaida. Apie lankytinas Kelmės rajono vietas sukurtas 7 minučių trukmės vaizdo klipas lietuvių ir anglų kalbomis. Socialiniuose tinkluose jis sulaukė per 70 tūkstančių peržiūrų.
Turizmo ir verslo informacijos centras yra projekto „Surink Lietuvą“ partneriai. Pagaminta 3000 magnetukų, vaizduojančių svarbiausią objektą – Kelmės dvarą. Žymiausias Lietuvos vietas aplankęs turistas deda magnetuką į žemėlapį ir taip renka Lietuvą.
Sudaryti keturi nauji maršrutai: „Atrastos – neatrastos akmeninės Kelmės skulptūros“, „Kelmės rajono TOP 5“, „Gamtos perlai“, „Sakralinė Kelmės rajono panorama“.
Turistai ypač mėgsta Tytuvėnus. Tytuvėnų piligrimų centras pernai užfiksavo 8113 lankytojų. Buvo ir užsieniečių, jų atvyko net iš Nyderlandų.
Į Tytuvėnų vienuolyno ir bažnyčios ansamblį fotosesijoms dažnai atvyksta jaunavedžių poros. Pernai čia fotografuotis panoro 93 poros. Per šimtas porų susituokė Tytuvėnų bažnyčioje.
Kai kurie turistai čia užsisako ir pietus. Per metus turistai Piligrimų centre maitinti 108 kartus.
Tačiau daugelis keliautojų Kelmės rajone neužsibūna, nors šiuo metu mieste yra viešbutis, yra nakvynės vietų ir pačiuose Tytuvėnuose.
Per metus Kelmės rajone nakvojo tik 706 turistai. Tai prasčiausias rodiklis Šiaulių apskrityje.
Autorės nuotr.
Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Vilija Virbickė planuoja dar labiau gerinti paslaugas turistams. Iš vykdomo projekto lėšų įsigys infoterminalą, multimediją, sudarys sąlygas prekiauti suvenyrais.