5,2 kilometro pėsčiųjų taką pamėgo kuršėniškiai ir miesto svečiai

Šiaulių r. savivaldybės nuotr.
Pėsčiųjų takas Kuršėnuose prie Ventos upės laukia norinčių pailsėti, pasportuoti, pasigrožėti gamta.

Moderniai įrengtas takas Šiaulių rajone, Kuršėnuose, prie Ventos upės, tapo dar viena gausiai lankoma ir labai gerai vertinama Kuršėnų miesto vieta. Šis takas tapo dar vienu ypatingu traukos objektu, kviečiančiu pasigrožėti Kuršėnais, puikiu Ventos slėnio kraštovaizdžiu, natūralia gamta, pailsėti, pasportuoti. Takas šiuo metu yra gausiai lankomas miestiečių, svečių, poilsiautojų ir turistų.

Šis naujas traukos objektas palei Ventos upę jungia du svarbius Kuršėnų objektus – vieną ilgiausių Lietuvoje pėsčiųjų tiltų per Ventą (jungiančiu Kuršėnų dvaro sodybą ir parką su Lauryno Ivinskio aikšte) ir Kuršėnų sporto mokyklą, esančią pačiame Daugėlių pakraštyje. Maršrutas gali prasidėti prie tilto arba prie Sporto mokyklos, tačiau į taką galima įeiti arba baigti savo maršrutą nebūtinai galiniame taške: keliose tako vietose yra natūraliai susiformavę išėjimai ir įėjimai į miestą, taip pat į Pušyno mišką.

Vieniems šis takas tinkamas pasivaikščioti, yra važinėjančių juo ir dviračiais. Tako ilgis 5,2 kilometro, jis išsidriekęs net 18 hektarų teritorijoje. Šalia tako yra įrengta poilsio suoliukų, taip pat suoliukų su stalais užkandžiams pasidėti. Taip pat įrengtos poilsio zonos, gėlynai, pasodinta medelių, įrengtas basų kojų takas, čia basomis pėdomis galima išbandyti įvairios faktūros pagrindą – nuo įvairaus pjovimo medienos iki įvairiausio stambumo spyglių, kankorėžių, ir net kelių rūšių smėlio.

Takas yra gruntinis ir medinis: ten, kur takas driekiasi per apsemiamas upės prieigas ir natūralią pelkę – takas yra pakeltas, vietomis įrengtos apžvalgos aikštelės.

2019 metais su visuomene svarstant tokio projekto reikalingumą ir Ventos upės slėnio Kuršėnuose tvarkymo kryptis, kalbėta apie svarbių kraštovaizdžio elementų formavimą, pritaikant teritoriją visuomenės poreikiams, puoselėjant gamtinę aplinką ir prisidedant prie ekologinės būklės gerinimo ir natūralios aplinkos išsaugojimo.

Projekto metu sutvarkytas ir išsaugotas Kuršėnų Ventos upės slėnis: suformuoti želdiniai, išsaugotos pievos, pelkės, natūrali augalija, sudarytos palankios sąlygos gyvūnams migruoti.