A. Veryga: naktinių pasilinksminimo vietų darbo laiko ribojimas reikštų jų užsidarymą

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
„Tas naktinio laiko apribojimas, darbo laiko apribojimas iš esmės reikštų, kad naktinės pasilinksminimo vietos užsidarytų, jos tiesiog negalėtų veikti. Ir tai sukeltų tam tikras pasekmes šiam verslui“, – sakė Aurelijus Veryga.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad tai, jog Vyriausybė trečiadienį neapsisprendė dėl naktinių klubų ir barų darbo laiko trumpinimo, nulėmė šio nutarimo veikiamų verslų interesai ir jų mobilizacija.

„Manau, kad tikrai mobilizavosi verslai, kurie organizuoja tokius naktinius pasilinksminimus, ir aktyvai pareiškė savo nuomonę. Vyriausybėje ir buvo svarstoma, kaip ir minėjau, anonsuodamas tą priemonę, tai bus Vyriausybės apsisprendimas sveriant ir vertinant rizikas, nes tas naktinio laiko apribojimas, darbo laiko apribojimas iš esmės reikštų, kad naktinės pasilinksminimo vietos užsidarytų, jos tiesiog negalėtų veikti. Ir tai sukeltų tam tikras pasekmes šiam verslui“, – „Žinių radijui“ sakė A. Veryga.

Ministras pridūrė, kad jis yra vienas iš Vyriausybės narių, kuris sutiktų riboti ir trumpinti naktinių klubų ir barų darbo laiką.

„Esu vienas iš Vyriausybės narių, o Vyriausybė sprendžia kolegialiai, ir demokratiškai yra dauguma, kuri turi kitokią nuomonę, kitaip mano. (...)  Mes rizikas įvertinome, į vienas buvo atsižvelgta, į kitas – ne“, – sakė jis.

A. Veryga taip pat teigia skeptiškai vertinąs alternatyvius sprendimus, kaip kaukių dėvėjimas ar socialinės distancijos laikymasis pasilinksminimo vietose, kadangi šie nebūtų efektyvūs ir grėstų dar didesnėmis problemomis atitinkamiems verslams.

„Vyriausybės įpareigojimu dabar bus susitinkama su tomis asocijuotomis struktūromis, kurios atstovauja šitam verslui. Bus kalbamasi. Jų pačių teigimu, įmanoma (įvesti alternatyvias priemones – ELTA), aš skeptiškai vertinu tą įmanomumą. Ir klausimas, ar tikrai dviem trečdaliais ištuštinus tuos naktinius klubus jiems tada apsimokės veikti. Ir galų gale, ar žmonės eis ten pabūti ir laikytis kažkokių socialinių distancijų. Nes ten einama, kad distancijų nebūtų laikomasi, pabendrauti, pabūti, pašokti“, – teigė A. Veryga.