A. Veryga: keliautojų negalime tikrinti pirmųjų

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Sveikatos apsaugos ministras mano, kad pirma reikia suvaldyti koronavirusą šalies viduje, o tik vėliau tikrinti keliautojus pirmumo tvarka.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad turizmo sektoriaus atstovų noras, kad keliautojai dėl koronaviruso būtų testuojami prioritetine tvarka, negali būti patenkintas. Ministro teigimu, visų pirma reikia užkardyti koronaviruso plitimą šalies viduje, todėl prioritetą testuojant reikėtų teikti kontaktą su sergančiuoju turėjusiems asmenims, žmonėms, jaučiantiems koronaviruso simptomus, taip pat asmenims, kuriems reikia patekti į gydymo įstaigas.

„Turizmo sektoriaus noras yra suprantamas, matyt, nes tai yra sektoriaus pajamos ir žmonės planuojasi verslus. Bet supraskime, kad prioritetą mes dėliojame truputį kitaip. Yra tam tikra tvarka sudėliota, kas pirmiausiai yra tiriama. Turbūt sutiksite, kad pirmiausiai yra logika tirti žmones, kurie turi simptomus tam tikrus, kad užkardyti ligos plitimą šalies viduje, tada žmones, kuriems reikia į gydymo įstaigas keliauti, kurie turėję kontaktą ir panašiai“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo A. Veryga.

„Jeigu mes sugalvotume staiga visus testuoti, kurie nori iš kažkur parvykti ar išvykti, tai maži skaičiai, turint galvoje, kad vis dėlto dabar dar yra sezonas, kada nemažai poilsio tikslu yra keliaujama. Ir laboratorijų resursas vis dėlto yra ribotas, ir supraskime, kad padaryti tokią apimtį tyrimų nebūtų labai paprasta“, – pridūrė jis.

Sveikatos apsaugos ministro teigimu, sprendimas suteikti prioritetą testuoti keliautojus greičiausiai neigiamai atsilieptų koronaviruso valdymui šalies viduje.

„Testavimas yra labai svarbus, kad mes ligos plitimą šalies viduje užkardytume, o tik paskui galvotume apie kažką, kas žmogui nėra turbūt pirmo būtinumo dalykas. Nes nukeliauti atostogų į kitą šalį turbūt nėra pagrindinio būtinumo dalykas, kuriam reikėtų teikti prioritetą“, – sakė A. Veryga.