A. Veryga: epidemiologinė situacija nėra blogėjanti

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Visuotinai, Aurelijaus Verygos teigimu, nuotolinio mokymo pradėti dar nereikia.
Koronavirusui plintant šalies mokyklose, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tvirtina, kad vis dar nėra prielaidų visoms Lietuvos ugdymo įstaigoms grįžti prie nuotolinio mokymo.

„Daug yra paskelbta žinučių dėl ugdymo įstaigose nustatomų atvejų. Sulaukiame tokių klausimų: ar tai reiškia, kad visos įstaigos turi išeiti į nuotolinį ugdymą? Tikrai ne. Kiekviena situacija yra sprendžiama individualiai, priklausomai nuo to, kiek kontaktų turėjo kiti asmenys su nustatytu užsikrėtusiuoju. Įvertinus vietoje epidemiologinę situaciją ir yra priimami sprendimai. Bet tai tikrai nereiškia, kad visos ugdymo įstaigos turėtų grįžti prie nuotolinio mokymosi“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Veryga.

Ministro teigimu, šiuo metu situacija dėl koronaviruso plitimo šalyje nėra itin bloga. Visgi, jo teigimu, gyventojai turėtų išlikti budrūs ir imtis visų būtinų saugos priemonių.

„Stebint bendrai epidemiologinę situaciją, reikia pasakyti, kad ji šiuo metu nėra kažkaip ypatingai blogėjanti. Tik dar kartą noriu priminti ir paprašyti neužsimiršti ir neatsipalaiduoti“, – sakė A. Veryga, pridurdamas, kad šią savaitę bus skiriamas didesnis dėmesys savivaldybėms, turinčioms aukštesnę užsikrėtimo koronavirusu riziką.

„Šią savaitę papildomai didesnis dėmesys bus skiriamas 11 didelės rizikos savivaldybių, kurios jau atitiko naujuosius, pakoreguotus kriterijus - t.y. jų sergamumo rodiklis pasiekė 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų ir jose yra užfiksuota ne mažiau kaip 5 užsikrėtimo atvejai“, – teigė A. Veryga.

Pasak ministro, tai, kad šalyje, jo teigimu, nėra didelio užsikrėtimų skaičiaus augimo, ko gero lemia tai, kad visuomenė pradėjo vėl laikytis apsisaugojimo nuo COVID-19 priemonių.

„Tai, kad nematome kažkokio didelio drastiško susirgimų šuolio būtų galima iš dalies paaiškinti tuo, kad pradėjome laikytis tam tikrų saugos priemonių. Nors tą darome ir ne visi“, – teigė ministras.

„Santykinai nedidelis mirčių skaičius šiuo metu yra paaiškinamas tuo, kad vis dažniau koronavirususo infekcija užsikrečia jaunesnė populiacija. Tai skiriasi nuo to nei buvo kovo ir balandžio mėnesiais. Tačiau nepamirškime, kad jaunesnė populiacija anksčiau ar vėliau susitinka su vyresnio amžiaus žmonėmis“, – pridūrė A. Veryga.