A. Veryga: COVID-19 ligoniams teks atlaisvinti dar daugiau lovų ligoninėse – tai vyks kitų pacientų sąskaita

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Ministro teigimu, lovų, skirtų COVID-19 pacientams, skaičius ligoninėse auga sparčiai. Gali būti, kad bus stabdomos kai kurios planinės paslaugos.
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, COVID-19 ligoniams gydyti jau naudojama 57 proc. vadinamųjų „kovidinių“ lovų – artėjama prie situacijos, kada bus stabdomos planinės paslaugos.

„Pradėjo intensyviau augti ligoninių lovų, kurios skirtos koronaviruso pacientams, užimtumas. Praėjusią savaitę turėjome šiek tiek daugiau nei 40 proc. Dabar turime 57 proc. Tai būtent COVID-19 pacientams skirtos lovos. Bus šiandien dar kalbamasi su organizuojančiomis institucijomis apie galimybes tą lovų skaičių išplėsti“, – teigia A. Veryga.

Anot A. Verygos, pasiekę 70 proc. reikės stabdyti tam tikrų planinių paslaugų teikimą, kad medikai galėtų nukreipti išteklius naujajam koronavirusui gydyti.

„Tai reiškia, kad dalis įstaigų turės persitvarkyti savo darbą. Dalį lovų, kurios anksčiau buvo skiriamos vieniems pacientams, dabar skirti koronaviruso pacientams, kad jiems būtų spėjama teikti pagalbą“, – teigia A. Veryga.

„Situacija šalyje yra tikrai negerėjanti. Deja, bet auga užsikrėtusiųjų skaičius. Auga asmenų procentas, kurių užsikrėtimo kelio jau nėra įmanoma atsekti. Tai reiškia, kad infekcija šalyje plinta“, – teigė ministras.