„Vakaro žinios“: Nidos meras Darius Jasaitis karui su Rusija pasiruošęs!

Arūno BERNACKO fotomontažas
„Respublika“ pristato fotoreportažą iš pafrontės linijos, paruoštą karo fotokorespondento Irmanto SIDAREVIČIAUS ir neetatinio korespondento Vito TOMKAUS.
„Respublika“ pristato fotoreportažą iš pafrontės linijos, paruoštą karo fotokorespondento Irmanto SIDAREVIČIAUS ir neetatinio korespondento Vito TOMKAUS.
Kada nors tai turėjo įvykti… Nervai – ne geležiniai. Deja, įtampos neatlaikė ne Rusija, o Lietuva. Tiksliau – pasienio gyventojai kuršiai, kurie nepakantumu kaimynams garsėja dar nuo Herkaus Manto laikų. Tik šįkart meras Jasaitis, kaip ir Paksas, – nekaltas. Kalta aplinka, kuri sukėlė isteriją: „RUSAI – „ATAS!“ NATO - „FAS!“ („atas“ reiškia pavojų, „fas” – komandą koviniams šunims pulti - red. past.).

Rusų karo laivyną (Kaliningrade) ir Klaipėdos karo flotilę (laivų kapinėse) jungia ir skiria siaura Kuršių nerija. Graži kaip Baltijos lašelis tavo rankose. Bet trapi kaip smilga. Taika jau seniai kybojo ant plauko, kuris ką tik… nutrūko.

Tuo įsitikinome savo akimis, apsilankę pafrontės linijoje - Nidoje, kuriai vadovauja buvęs įvažiavimo į Neringą rinkliavos posto kasininkas, buvęs žvejybos įmonės savininkas, buvęs vieningos „socdemų“ partijos narys, o šiuo metu jaunasis paluckietis, atsakingas už karo stovį Nidoje, Darius Jasaitis.

Kelias į Rusijos pasienį aklinai uždarytas. „Plyta“ grėsmingai kybo virš kiekvieno, kuris mėgintų pro ją prasmukti, galvos.

Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

 

Lipni juosta „STOP“ it muses supančiotų rusų desantininkus, jei jie sumanytų jėga prasiveržti. O jeigu iš Kaliningrado pusės prasiveržtų rusų tankai ir, pasukę miesto centro link, bandytų atakuoti karinės Nidos vadovybės štabą, jie įklimptų išraustose prieštankinėse tranšėjose, kurias patikimai saugo galingi ekskavatoriai su dar galingesniais kaušais.

Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

 

Beje, visų galų eksperto ir visų televizijų politinio apžvalgininko Mariaus Laurinavičiaus paskaičiavimais, patriotiškai nusiteikęs Lietuvos ekskavatorininkas, plačiai užsimojęs su kaušu, gali lengvai nukalti du tris rusų tankus, tuziną priešo šarvuočių arba nesuskaičiuojamą galybę paprastų pėstininkų. (Nepaprastų irgi.)

Jeigu rusų šnipai, apsimetę žioplais turistais, mėgintų prasiskverbti į Nidą per pirmąjį (skaičiuojant nuo Klaipėdos) įvažiavimą, jų tyko dar didesni pavojai: kelio ženklai jau seniai varo iš proto vietos gyventojus, tad ką jau kalbėti apie svetimus atvykėlius. Pavyzdžiui, kelią Klaipėda-Nida su marių pakrante jungia pagrindinis kelias, kuris staiga - ties krūmais apaugusiu posūkiu, kurio važiuojant nesimato! – virsta šalutiniu, tad smūgis vairuotojui į šoną beveik garantuotas.

Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

 

Tai tik laiko klausimas. Na, o tų sėkmės kūdikių, kuriems pavyksta prasmukti marių link netaranuotiems, už kelių metrų laukia jau kitas galvosūkis: mišku nutiestu keliu, kur nesimato nė gyvos dvasios, jie privalo važiuoti ne daugiau kaip 30 kilometrų per valandą greičiu, o kai prasideda gyvenamieji namai, pėstiesiems ir neįgaliesiems skirta perėja bei dviračių takas, greitį ribojantis ženklas kažkodėl anuliuojamas. Nenuostabu, kad vairuotojai, vakarais grįždami iš buvusio šunų, o dabar visagalių „Kupolo“ šunsnukių (Apie jų šunybes statant savavališkus namukus pernai rašė portalas 15min.) ir poilsiautojų ramybę drumsčiančių narkomanų šėlionių vietos, smagiai spaudžia gazą, šiurpindami vaikus, suaugusiuosius ir neįgaliuosius. Jau neminint dviratininkų, kurių visi vairuotojai iš prigimties nekenčia, nes anie pernelyg lėtai juda ir užima pernelyg daug važiuojamosios dalies.

Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

 

Vietiniai kuršiai dėl tokių kelio ženklų labai nervinasi ir kelia nemalonias versijas. Čia, marių pakrantėje, įsikūrusių socialinių būstų gyventojai, kurių kiemuose nebetelpa mersedesai, audi ir BMW, įtaria, kad pavojingus ženklus jiems pastatė pavydūs nidiškiai, kurie prabangių namukų už dyką iš buvusio mero Antano Vinkaus, taipogi „socdemo“, negavo. O jų kaimynai, įsikūrę dar arčiau pakrantės, porina, kad idiotiškus ženklus idiotiškai pastatė Kelių direkcijos idiotai, o už visa tai atsakingas Idiotas, kuris vadovauja Nidai.

Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

 

Šį kartą mūsų redakcijos ir Nidos gyventojų nuomonės nesutampa. Mūsų manymu, kaip visada, dėl visko kalti rusai, o Nidos meras Darius Jasaitis čia niekuo dėtas. Žmogus ne juokais ruošiasi karui su Rusija, ne žodžiais, kaip dauguma tuščiagalvių politikų, o konkrečiais veiksmais.

Tuo įsitikinti labai lengva. Tereikia atidžiai pasidairyti po Nidą: kaip ji tvarkoma, kaip pasitinkami neprašyti svečiai, ypač – iš Rusijos, kokie pastatai griaunami (iš Juodkrantės – nugriauta šiaudinė pavėsinė) ir kokie paliekami (betoniniai monstrai, atsparūs ne tik šimtmečiams, bet ir rusų bomboms).

Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

 

O norint prasmukti į Nidos centrą, geriausia pasirinkti centrinį įvažiavimą. Tikimės, kad neišdavėme rusams valstybinės paslapties ir VSD mumis nesusidomės, nes puikiai žinom, kad visi rusai,  ne tik Kaliningrado, bet ir Lietuvos, lietuviškai nemoka nei kalbėti, nei skaityti. Matyt, tikisi mus vėl susigrąžinti į savo glėbį, bet kol tarp mūsų yra gyvi tokie Lietuvos patriotai kaip meras Darius Jasaitis (dar kartą žiūr. į nuotrauką laikraščio viršelyje, o dar geriau – išsikirpti ir pasikabinti ant sienos, vietoj mūsų „taikos balandėlio“ ir ne mūsų „skandinaviškų bankų gerovės prezidento“), drąsiai galime teigti: rusų tankai nepraeis!