Svarsto steigti vicepremjero pareigybę

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Vicepremjeras, „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio manymu, padarytų aiškesnę situaciją dėl premjero pavadavimo. Ministrų pavadavimo klausimas toliau liktų toks pat.
„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad jo vadovaujamoje partijoje kalbama apie galimybes Vyriausybėje įteisinti vicepremjero statusą. Pasak politiko, tokia pareigybė situaciją padarytų aiškesnę, nes sprendimai, kas pavaduos premjerą šiam išvykus ar atostogaujant, nebebūtų vienasmeniški.

„Mes partijoje diskutuojame apie tai, kad būtų aišku, kurie ministrai, pavyzdžiui, gali pavaduoti ministrą pirmininką. Kad tai nebūtų vienasmenis, pavyzdžiui, ministro pirmininko sprendimas“, – „Žinių radijui“ teigė R. Karbauskis, „valstiečių“ brandinamą sumanymą grįsdamas esamomis kitų valstybių praktikomis.

„Daugelyje šalių taip yra, pavyzdžiui, socialinių reikalų arba vidaus reikalų ministrai – kai kuriose šalyse vienaip, kitose kitaip – iš karto yra ir ministrai, ir vicepremjerai“, – pabrėžė jis. Pasak R. Karbauskio, Lietuvoje taip pat būtų galima du ministrus patvirtinti ir vicepremjerais.

„Valstiečio“ teigimu, vicepremjero statuso įteisinimas ministro pirmininko pavadavimo klausimą padarytų aiškesnį. Tuo tarpu, tęsė „valstietis“, kalbėti apie tvarkos reglamentavimą ministrų pavadavimo lygiu – prasmės nėra. 

„Tai sprendžia premjeras. Taškas“, – apibendrino R. Karbauskis, pridurdamas, kad nieko blogo nemato tame, kad sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą kelias savaites pavaduos kontraversiškai vertinamas susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

ELTA primena, kad premjeras Saulius Skvernelis nuo pastarosios savaitės išėjo kasmetinių atostogų. Atostogaujantį premjerą pavesta pavaduoti finansų ministrui Viliui Šapokai bei energetikos ministrui Žygimantui Vaičiūnui.