Sirgti draudžiama dirbti

Nėra jokios klaidos pavadinime. Tiesiog palieku patiems skaitytojams nuspręsti, kur jie norėtų parašyti skyrybos ženklą. Galimos tik dvi versijos: „Sirgti, draudžiama dirbti“ arba „Sirgti draudžiama, dirbti“.

Tikrai neieškau kabliukų ir nepriekabiauju prie 13-ojo Lietuvos Respublikos Seimo valdančiosios daugumos. Seniai supratau, kad privalau išgyventi pati, kokia valdžia tarsi stichinė nelaimė neužgriūtų mano šalį.

Jau įsisąmoninau, kad valstybę valdyti ir jos gyventojams etaloninį padorios politikos pavyzdį rodyti ryžosi trys dešiniosios politinės organizacijos: Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir dar viena liberaliosios politikos atplaiša – Laisvės partija.

Po iškilmingos priesaikos Seime paaiškėjo, kad mūsų įstatymdaviai spjauna į pačių priimamus norminius aktus: tai neišbuvę viso privalomojo saviizoliacijos termino atlekia į darbą, tai neskaičiuoja keliese mažoje patalpoje torčiuką valgo kartu su COVID-19 virusu užsikrėtusiu kolega. Todėl kaip sename vaikiškame filmuke siūlau: „Paskaičiuokime, gerieji kurmiai.“

Respublikos Parlamente suformuotas precedentas, kurio nutylėjimas yra tolygus nusikaltimui. Paaiškėjo, kad šiuo metu Seime serga 3 iš 13 liberalų frakcijos narių – tai yra 23 proc. Vadinasi, jei panašiai elgtųsi Lietuvos rinkėjai, tai 100 tūkstančių gyventojų tektų... net 23 tūkstančiai ligonių. Tuomet Lietuvą ištiktų totali tragedija, nes tam tikrą dalį daugiatūkstantinėje pasiligojusiųjų armijoje sudarytų ir tie, kurie prisiekė Hipokratui... Dabar gi 100 tūkst. gyventojų kol kas priskaičiuojama dešimt kartų mažiau.

Nejaugi mūsų liberalai nori, kad Lietuva imtų pavyzdį iš jų ar viso jų vadovaujamo Seimo? Kodėl tyli kiti du koalicijos partneriai – konservatoriai ir armonaitininkai? Tyliai džiūgauja, kad pastarųjų motininės partijos narius ir jų vadę Viktoriją Čmilyte-Nielsen kovidas diskvalifikavo?

Suprantu, kad labai svarbi yra kiekvienos naujos Seimo kadencijos pradžia, kuomet vyksta postų dalybos. Sirgdami ar būdami privalomojoje izoliacijoje parlamentarai gali „pramiegoti“ kokį reikšmingą karjeros šuolį. Spėju, kad nuotoliniu būdu dėl pelningesnės ar įtakingesnės vietos po saule derėtis nesinori, nes atstumų ir politinės meilės „neatlaiko“.

Taigi, klausimas numerologams: Kas laukia Lietuvos, jei 13-ajame Lietuvos Respublikos Seime, lapkričio 13 dieną (ir dar penktadienį!) 13 Liberalų Sąjūdžio frakcijos narių skanautas tortas apkarto?

Nesu prietaringa. Tačiau jeigu ir toliau tokia netvarka Lietuvos Parlamente klestės, imsiu tikėti, kad skaičius 13 tikrai yra, kaip sako mūsų išmintinga Tauta, velnio tuzinas.