S. Skvernelis: viešose atvirose erdvėse kaukių gali prireikti

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Gali būti, kad kaukės bus reikalingos viešose atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose.
Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad šalyje didėjant koronaviruso atvejų skaičiui trečiadienį Vyriausybės posėdyje bus svarstoma atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose grąžinti privalomą veido kaukių dėvėjimą.

„Taip, tokia galimybė yra, tikrai nenoriu, kad suprastumėte, kad kiekvienam išėjusiam į gatvę, į viešąją erdvę atsirastų (privalomos – ELTA) kaukės. Mes dabar kalbame apie papildomą reguliavimą dėl renginių atvirose erdvėse“, – patikino S. Skvernelis.

„Nes tuo momentu, kada mes būname valandą, pusantros ar dvi valandas atviroje erdvėje, bet artimame kontakte, nejudame: sėdimi renginiai, stovimi renginiai, mugės, kur žmonės keičiasi ir pakankamai trumpalaikį kontaktą turi, tai tokia priemonė yra efektyvi ir gali būti, kad ryt bus priimta. Tikrai tai nereiškia, kad mes išėję į lauką turėtume su kauke vaikščioti parkuose, miškuose ar miesto gatvėse, bet renginiuose – taip“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis taip pat atkreipia dėmesį, kad kol kas didžiausią grėsmę koronaviruso plitimui kelia dideli renginiai atvirose erdvėse bei šeimos šventės.

„Matėme, kad didžiausios problemos kyla šeimos šventėse, kaip bebūtų gaila – ir tokio tipo dideliuose renginiuose atvirose erdvėse“, – taip pat akcentavo ministras pirmininkas.