S. Skvernelis: matyt, reikės grįžti prie iniciatyvos čipuoti gyvūnus

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
„Kažkada buvo iniciatyva čipuoti gyvūnus, matyt, prie to reiktų grįžti. Tik tai neturėtų būti našta gyventojams. Valstybė turėtų surasti lėšas ir tokiu būdu paženklinti gyvūnus“, – žurnalistams Seime sakė Saulius Skvernelis.
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad greičiausiai teks grįžti prie klausimo dėl gyvūnų čipavimo.

„Matome sisteminę problemą, ne tik apie veisimą nelegalų, reikia grįžti prie išmetamų gyvūnų, kurių irgi pakankamai daug yra. Kažkada buvo iniciatyva čipuoti gyvūnus, matyt, prie to reiktų grįžti. Tik tai neturėtų būti našta gyventojams. Valstybė turėtų surasti lėšas ir tokiu būdu paženklinti gyvūnus“, – žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis.

Pasak premjero, situacija pakeistų ir sąmoningumas atsirastų nepirkti nelegaliai užveistų gyvūnų.

„Dažniausiai išvada būna sugriežtinti dar ką nors. Sugriežtinti galima, bet, jei nebus nulinės tolerancijos šiuo atveju, nebus paklausos pirkti, kurie žinodami perka nelegaliai užveistus gyvūnus, nebus normalios sistemos, kuri galėtų identifikuoti tuos gyvūnus, tai nieko nebus“, – teigė premjeras.

Viešojoje erdvėje prieš kurį laiką pasirodė informacija bei nuotraukos iš nelegalių gyvūnų veislynų, kur matyti žiaurus elgesys su gyvūnais.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis sakė, kad dėl susidariusios situacijos Žemės ūkio ministerija ketina atlikti tyrimą.

Tuo metu pirmadienį Seimo konservatorių frakcijos nariai registravo Baudžiamojo kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus. Parlamentarai siūlo dvigubinti maksimalią laisvės atėmimo bausmę už žiaurų elgesį su gyvūnais ir tris kartus padidinti pinigines baudas.