S. Skvernelis: artėjame kovo mėnesio sergamumo rodiklių link

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Premjeras sako, kad planas apsirūpinti apsaugos ir testavimo priemonėmis yra numatytas.
Šalies vadovui antradienį išsakius nerimą dėl veiksmų, kaip apsirūpinti apsaugos ir testavimo priemonėmis, plano, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad toks planas yra numatytas.

„Planas seniai yra. Numatyti kiekiai, parametrai, kokios institucijos kokiam laikotarpiui turi turėti apsaugos priemonių, tai yra nuo mėnesio iki trijų mėnesių. Pirkimai vyksta įprastu būdu ir, tikėtina, kad gal kitų metų sausį ar vasarį pasieks (priemonės – ELTA)“, – žurnalistams antradienį Seime sakė S. Skvernelis.

Jo teigimu, augantys užsikrėtimo koronaviruso infekcija atvejų skaičiai šiuo metu prilygsta buvusiems balandžio mėnesį.

„Pagal statistinius duomenis, esame balandžio mėnesio lygio ir artėjame, deja, ne į gegužės–birželio mėnesio rodiklius, o į kovo“, – sakė premjeras.

Kalbėdamas apie pagalbos priemonių paketą verslui, premjeras sakė, kad jis „naudojamas sėkmingai“, o svarstyti apie papildomą paketą kol kas nėra reikalo.

„Dabar matome, kurios priemonės buvo labiausiai patrauklios, paveikios ir, tikiuosi, kad pats verslas yra padaręs išvadas, vertina rizikas. Tikrai nebus kaip buvo pirmos bangos metu. Mes galiausiai daugiau sužinojome apie patį virusą, kokios efektyvios kovos, gydymo priemonės. Tuos bendrus principus išlaikysime, bet svarstyti apie papildomą paketą, kada šitas dar nėra išnaudotas, tikrai nėra reikalo“, – sakė S. Skvernelis.

Antradienį Lietuvoje patvirtinti 38 susirgimo COVID–19 infekcija atvejai. Nuo birželio 1 dienos įvežtinių atvejų skaičius siekia 156.