R. Kuodis: Lietuva yra savo pirminės sėkmės kovoje su COVID-19 auka

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Raimondas Kuodis, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas, sako, kad prognozuoti situaciją dėl koronaviruso yra paprasta, todėl ir atitinkamus veiksmus galima planuoti.
Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas, ekonomistas Raimondas Kuodis teigia, kad nors pirmąją koronaviruso bangą Lietuvoje pavyko suvaldyti gana sėkmingai, dabartinė situacija šalyje, nesiimant atitinkamų priemonių, ir toliau prastės.

„Lietuva yra šiek tiek auka savo pirminės sėkmės. Visos didelės pergalės leidžia šiek tiek atsipalaiduoti, prarasti budrumo jausmą, ir dabar matome, kad lietuvaičiai, kurie taip džiaugėsi gana gerai suvaldyta pirmąja (COVID-19 pandemijos – ELTA) stadija, kur mes papuldavome į pasaulio dešimtuką pagal geriausią suvaldymą, dabar matome, kad situacija sparčiai prastėja ir greičiausiai prastės ir toliau artimiausiomis savaitėmis”, – „Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicija“ sakė R. Kuodis.

Ekonomistas priduria, kad epidemiologinę situaciją šalyje galima gana gerai prognozuoti, todėl atitinkamus veiksmus, pavyzdžiui, darbą nuotoliniu būdu, reikėtų įgyvendinti jau dabar.

„Niekas ir nesiūlo visiško masinio užsidarymo, kaip kad buvo prieš kelis mėnesius, bet epidemiologiniai modeliai sako, kad reikia labai žiūrėti į priekį. Kitaip tariant, daryti veiksmus ne tada, kai jau kažkas pradeda blogėt, bet prognozuot juos, ir jie gana gerai prognozuojasi. Sakykime, rugsėjo 1-oji, atsidarymas toms kelioms savaitėms, vėl sudvejojimas. Gal geriau būtų iš karto bandyti pasakyti, kad dirbam nuotoliniu būdu ir žiūrim, kas čia bus”, – teigė R. Kuodis.