R. Karoblis: reikalingas dar vienas poligonas

Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.
Krašto apsaugos ministras pranešė apie planus steigti naują poligoną. Didinant kariuomenės potencialą, strateginiai partneriai iš Lietuvos nesitrauks.
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigia, kad ketinama įkurti naują poligoną Vakarų Lietuvoje. Pasak ministro, to reikia tam, kad būtų pasiektas tolygesnis karinių pajėgų paskirstymas šalyje.

LRT radijui R. Karoblis antradienį sakė, kad nors Pabradės poligono galimybių suderinant NATO priešakinių pajėgų veiklą pakanka, tai, ko gero, pavyksta tik Lietuvos kariuomenės pratybų sąskaita.

„Iššūkių yra daugiau negu reikia ir būtent dabar yra tas momentas, kai turime dar daugiau investuoti į infrastruktūrą“, – aiškino ministras.

„Dabar atliekama studija ir dėl dar vieno nemažo poligono Lietuvoje, kuris yra tiesiog reikalingas (...) Braškame kartu su sąjungininkais kartu ir sunkiai telpame“, – teigė ministras.

Kaip tvirtino R. Karoblis, poligoną statyti būtent Vakarų Lietuvoje ketinama dėl to, kad Kaliningrado srityje savo pajėgumus stiprina Rusija.

„Ieškoma galimybių būtent Vakarų Lietuvoje, kad būtų tolygesnis treniravimosi vietų paskirstymas, nes šiuo metu koncentruota Rukloje, Kazlų Rūdoje ir, aišku, Pabradėje – daugiau į centrą ir rytus, o reikėtų, kad būtų plačiau paskleista“, – apibendrino R. Karoblis.