R. Karbauskis: karantinų, kokie buvo, tikrai nebus

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Ramūnas Karbauskis tikina, kad šalies ekonomika antro karantino neišlaikytų, bet būtinybė apsaugoti žmones išlieka.
„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad tokio karantino, koks buvo įvestas pavasarį, jau nebebus. Jo teigimu, sveikatos apsaugos sistema dabar yra geriau pasiruošusi kovai su koronavirusu.

„Karantinų, kokie buvo, tikrai nebus. Ekonomika mūsų tokių smūgių nepatirs. Bet, kita vertus, mes negalime padaryti, kad pas mus mirtų šimtai žmonių ir sirgti tūkstančiai“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė R. Karbauskis.

„Kada sienos atviros, situaciją valdyti sunkiau, nes problemą įveža, ką tu bedarytum ir kokias priemones naudotum šalyje, atveža ligą iš kitos šalies. Ir taip bus visą laiką, nes niekas neuždarinės sienų ir nestabdys judėjimo tarp šalių“, – kalbėjo jis.

Anot jo, sveikatos apsaugos sistema po pirmosios koronaviruso bangos yra pasiruošusi geriau.

„Kadangi sveikatos sistema pasiruošusi visai kitaip nei buvo pavasarį, tai tų priemonių, kokios buvo pavasarį, nebus. Šioje vietoje paprasčiausiai reikia suprasti, kad vienintelis nepatogumas yra kaukės. Jeigu nesuprantame, kad virusas yra šalia ir bet kurį mūsų gali paliesti ir tai gali būti net mirties priežastis, tai paprasčiausiai gerbkime vieni kitus, ta kaukė nėra kažkokia blogybė. Jeigu to užteks, tai bus labai gerai“, – sakė „valstiečių“ lyderis.

„Jeigu mokykloje ar įstaigoje atsitiks problema, tame židinyje ir bus kovojama su ta problema. Bus aiškinamasi, kiek žmonių buvo susiję su tuo židiniu“, – pridūrė R. Karbauskis.