Prezidentūra Registrų centro vadovo galvos nereikalaus

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Prezidento Ekonominės ir socialinės politikos grupės vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta sako, kad e. sveikatos veiklos trikdžiai yra sisteminė, o ne vieno žmogaus problema.
Prezidentas Gitanas Nausėda nėra linkęs reikalauti Registrų centro vadovo Saulius Urbanavičius galvos, teigia šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta. Pasak jo, tai kad e. sveikatos veiklos nepavyko atkurti daugiau nei savaitę, yra sisteminė, o ne vieno žmogaus problema.

„Ponas Urbanavičius nėra tiesiogiai pavaldus prezidentui, ir visų pirma Vyriausybė turėtų įvertinti, kur buvo tos problemos, reikia padaryti nuodugnų tyrimą. Mes tiksliai nežinome, kur buvo trikdžiai ir kur buvo silpnosios grandys šioje viso istorijoje“, – LRT radijui ketvirtadienį teigė S. Krėpšta.

„Gyvenime turbūt niekada negalima išvengti visų atsitiktinių dalykų. Svarbu, kad būtų jiems pasiruošta. Be abejo, reikia daug kam pasitempti, ir Registrų centui yra daug kur pasitempti, ir sistemos savininkui, ir pati sistema turi būti reformuojama. Yra daug aspektų, nes tai yra sisteminė problema, o sisteminėse problemose nebūna taip, kad vienas konkretus aspektas yra kaltininkas“, – aiškino prezidento patarėjas.

Kartu S. Krėpšta pabrėžė, kad reikėtų įvertinti ir tai, kad po to, kai buvo užlietos Registrų centro serverinės, didžiausių problemų kilo būtent e. sveikatos sistemai. Todėl, pasak jo, neefektyvią sistemą būtina tobulinti.

„Problemos buvo užkoduotos pradėjus kurti šią sistemą. Mes matome, kad kitos sistemos, kurios buvo užpiltos (tai taip yra nedovanotina), jos greitai buvo atstatytos, nes turėjo atsarginius serverius.  Tai rodo, kad buvo nepasiruošta. Ši sistema tikrai yra neefektyvi ir turėtų būti tobulintina“, – apibendrino patarėjas.

Registrų centro sistemos sutriko liepos 20-ąją, kai Vilniuje po praūžusios liūties trūko vamzdis ir buvo užlietos serverinės. Vanduo pateko į Duomenų centro patalpas.

Antradienį po pietų Registrų centras pranešė atkūręs ir sutrikusią e.sveikatos sistemos veiklą. Ji neveikė daugiau nei savaitę

Komentarai

Emiliškai    Ket, 2020-07-30 / 19:39
Kadangi vadovų bausti negalima arba nėra kam, tai tada reikia juos apdovanoti už „išradimą“ kur reikia tobulėti ir kišti pinigus
ironija    Ket, 2020-07-30 / 22:06
ne to RC vadovo kaltė, nes e-sveikata pradėta prieš 20 metų ir tie visi netikę vadovai dabar pilnom mašnom pinigų nors nieko gero nepadarė. Va, tuos ir reikia teisti už piktybišką neveiklumą...
Saulius    Pen, 2020-07-31 / 12:55
Taip, paprasta konkrečių asmenų klaidas nurašyt abstrakčiai sistemai.Gal tada mus valdo ne vyriausybė, o kažkokia Sistema ? Seimas irgi yra sistema, prezidentas - sistemos dalis.Tik mes, eiliniai piliečiai sužymėti vardais, pavardem, asmens kodais, ID indentifikacija,turto registracija, mes negalim pasislėpt sistemoje, kai reikia mokėt mokesčius.
Atsakingu nera    Pen, 2020-07-31 / 13:28
Kam bausti, reikalauti atsakomybes, geriau apdovanoti. Tai Lietuvos realijos, kol tai nebus isgyvendinta, tol mes paprasti pilieciai uz tai brangiai mokesime, o valdininkai ir tokiau sekmingai viska taskys, nes jie uz nieka neatsako, atskomybes nera, net kam pareikalauti. Gaila ir baisu.
Bandoma    Šeš, 2020-08-01 / 12:34
Nukreipti dėmesį į e sveikatos problemas, nuo ne kompetentingų vadovų. 'senoji komanda' dar prieš 2 m. įtikinėjo RC vadovą S. Urbonavicių ir valdybą pirkti rezervinis serverius, bet pirkimai buvo sustabdyti dėl vadovų NEkompetencijos
Risidom    Pir, 2020-08-03 / 06:02
Hi * All my nude photos and videos FREE! Sign up anonymously and full free - <a href=http://lovchat.online>www.lovchat.online</a>

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.