Nereikėjo nė Putino, pasistengė savi

 

Tikėjimas savo valstybe, jos žmonėmis yra būtinas šalies saugumo garantas. Tačiau po sensacingo teismo verdikto, neabejoju, netikinčių valstybe tapo gerokai daugiau. Netikinčių teisėsauga ir teismais, netikinčių skaidrumu, netikinčių politikais, verslininkais, žiniasklaida. Putinui dėl to nereikėjo pajudinti nė mažojo pirštelio.

Prieš šešerius metus vasarišką Lietuvos dangų nudažė juodi korupcijos debesys. Kaip įmanoma – jaunas, neseniai gražiai sukūdęs politikas Eligijus Masiulis pagautas su kyšiu. Kas davė – akivaizdu ir aišku. Už ką – irgi. Taip sakant, pagautas su pilna įkalčių dėžute. Abejonių nulis – teisėsaugos atstovai pateikinėjo kaip faktus atskiras istorijos detales, o po šalį vilnijo nauji anekdotai – ir apie paskolas dėžutėse, ir apie STT agentų eismo įvykį suėmimo išvakarėse prie liberalų būstinės.... O kur dar visu gražumu pražydęs „tulpių paštas“.

Klausantis kaltinamųjų paaiškinimų, tik juokas ėmė, tačiau patarlė „juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis“ pasitvirtino visu gražumu. Kyšio nebuvo! Korupcijos nebuvo! Kurlianskis pafinansavo jam patinkantį politiką Eligijų jo geriems darbams, o politikas Eligijus paėmė paskolą iš verslininko Kurlianskio, kuris nedirbo „MG Baltic“ verslui pajūryje. Tokia versija įtikino teismą. Nors šiuo atveju žodis „įtikino“ gal ne visai teisingas. Tiksliau sakyti – tokios versijos nepaneigė prokuratūra. Štai taip. Nes, sutikite, nešant teismui bylą, joje negali būti prielaidų. Sekti, ištisus mėnesius klausytis pokalbių ir nesugebėti jų įrašyti kokybiškai? Šiais aukščiausių technologijų laikais nesugebėti mikrofonų sureguliuoti? Visiškas absurdas!

Atsimenate, E.Masiulis žadėjo tiek papasakoti, kad Lietuvoje taps įdomiau gyventi! Nieko nepapasakojo, bet užuomina adresatui greičiausiai pasirodė daugiau nei aiški. Gal būtent dėl jos ir toliau Lietuvoje korumpuoti bus tik medikai bei leidimų statyboms išdavėjai.