Ministras apie e.sveikatą: pasiekta nemaža pažanga

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Ministras Rimantas Sinkevičius spėja, kad komplikuotą e.sveikatos situaciją galėjo lemti ir Registrų centro priklausomybės klausimai.
E.sveikatos sistemai neveikiant jau trečią dieną, ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius sako, kad po Vilnių šią savaitę ištikusios liūties sutrikusi sistema atsarginių serverių neturėjo, tačiau jų numatyta įsigyti.

„Registrų centro valdyba yra priėmusi sprendimą pirkti atsarginius serverius ir numačiusi lėšas. Bus skelbiamas konkursas ir tas bus daroma nedelsiant“, – žurnalistams sakė R. Sinkevičius.

Jo teigimu, siekiant atkurti e.sveikatos sistemą, šiuo metu „pasiekta nemaža pažanga“.

„Reikia galvoti, kad įvykiai nesikartotų. Bus ieškoma patalpų – tokių, kurios būtų saugios ir bus žiūrima, dėl kieno kaltės šitas incidentas įvyko“, – sakė ministras.

R. Sinkevičius darė prielaidą, kad tai, jog Registrų centras buvo pavaldus skirtingoms ministerijoms – Teisingumo, Susisiekimo, o šiuo metu – Ekonomikos ir inovacijų – irgi galėjo turėjo poveikį šiam įvykiui.

„Registrų centras kaip vaikas be tėvo ar be mamos. Iš vienos ministerijos perkeliamas į kitą, į trečią, todėl vienos kuruojančios institucijos nebuvimas, matyt, irgi turėjo poveikį tam, kad įvyktų tai, kas įvyko“, – sakė R. Sinkevičius.