L. Kukuraitis: „Sodros“ rezervas sumažėjo, bet nėra išsemtas

Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad koronavirusas aptuštino „Sodros“ rezervą.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad „Sodros“ rezervas koronaviruso pandemijos metu sumažėjo, tačiau nėra išsemtas.

„Atrodo, kad „Sodros“ rezervai daug geriau atlaikė šį laikotarpį, nei buvo planuota. Jei karantino laikotarpiu skaičiai rodė, kad galime išsemti „Sodros“ rezervą jau spalio mėnesį, tai dabar turime visai kitus duomenis – „Sodros“ rezervas ir toliau egzistuos pasibaigus metams. Jis nėra išsemtas“, – LRT radijui antradienį sakė L. Kukuraitis.

Ministro teigimu, „Sodros“ rezervas yra sumažėjęs 300 mln. eurų.

„Yra sumažėjęs nuo 600 mln. iki 300 mln. eurų. Planuojame, kad iki 280 mln. eurų turėtų likti „Sodros“ rezerve, bet prognozuoti ateitį sudėtinga. Tai labai priklauso nuo sveikatos rodiklių, kiek mums pavyks suvaldyti koronaviruso plitimą Lietuvoje“, – sakė L. Kukuraitis.

 L. Kukuraičio teigimu, Lietuva šiuo metu yra kur kas geriau pasiruošusi suvaldyti koronaviruso plitimą, turint omenyje apsaugos priemonių prieinamumą ir sveikatos apsaugos sektoriaus pasiruošimą.

„Dėl to kalbėti apie tokio masto karantiną, kokį turėjome, neturėtume. Galime kalbėti apie lokalius, tam tikro sektoriaus (suvaržymus – ELTA), kad išvengtume didesnės rizikos“, – sakė ministras.

Jis taip pat tikino, kad tuo atveju, jei bus taikomi apribojimai, valdžia yra pasiruošusi kompensuoti pajamų praradimus darbuotojams ir darbdaviams.