Konservatoriai dabartinių ministrų naujoje Vyriausybėje nemato

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Naują valdančiąją daugumą formuosiantys konservatoriai teigia, kad Vyriausybė bus visiškai nauja.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis ir partijos sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė sako, kad naujoji valdančioji dauguma sieks atnaujinti visą ministrų kabinetą.

„Mes gerai vertiname bent jau dalį ministrų, dirbančių dabartinėje Vyriausybėje, dalį neblogai pažįstame asmeniškai, bet turbūt dabar nėra tokia situacija, jog būtų būtinybė dėl kažkokių priežasčių kalbinti dabar dirbančius Vyriausybės ministrus pasilikti būsimoje Vyriausybėje. Prie visos asmeninės pagarbos ir atskirų darbų gero vertinimo, bet, matyt, kad ir dabartiniai ministrai norės rinktis kažkokią kitą karjerą savo ateityje“, – spaudos konferencijoje sakė I. Šimonytė.

Kalbėdamas apie pakankamai stabilų įvardijamą krašto apsaugos ministro portfelį, G. Landsbergis savo ruožtu teigė, kad dabartinį krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį matytų dirbantį kitose valstybinėse srityse.

„Matyčiau, kad jūsų minimų ministrų (R. Karoblio – ELTA) kompetencija galėtų būti naudinga valstybės tarnyboje arba viešajame sektoriuje“, – pridūrė TS-LKD lyderis.

TS-LKD Seimo rinkimuose pelnė 50 parlamentarų mandatų, primena ELTA. Antrojo rinkimų turo naktį, paaiškėjus rezultatams, konservatoriai susitiko su Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos lyderiais bei paskelbė bendrą deklaraciją apie pradedamą formuoti valdančiąją koaliciją.