G.Landsbergiui patarta susitupėti ir nekišti nosies, kur nereikia

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui teko socialiniuose tinkluose atsiprašyti Dianos Nausėdienės, nes viešai pakomentavo faktą, jog šalies pirmoji ponia dar nepasiskiepijusi nuo COVID-19, ir taip įžeidė ne tik D.Nausėdienę, bet ir šalies prezidentą Gitaną Nausėdą.

„Aš manau, – pareiškė G.Landsbergis, – kad ji (D.Nausėdienė – aut. past.) yra svarbus žmogus valstybėje, su kuriuo, gali būti, tapatinasi daug Lietuvos žmonių.“

Kadangi daug žmonių su D.Nausėdiene tapatinasi, o pirmoji šalies ponia dar nepasiskiepijusi, tai G.Landsbergis dėstė taip: „Net neaiški abejonė ar stabtelėjimas gali siųsti keistą signalą. Aš manau, kad tą dvejonę reikia išsklaidyti.“

Laimė, kad tuo metu, kai 2019 m. vasarą Vokietijos kanclerė Angela Merkel oficialių ceremonijų metu pradėjo stovėdama nevalingai drebėti, Lietuvos užsienio reikalų ministras dar buvo ne G.Landsbergis. Dar būtų nusiuntęs Vokietijai užklausą, kodėl A.Merkel siunčia keistą signalą. Gal Rusijos bijo? Gal Lietuvos? Ir pareikalavęs, kad Vokietijos ambasada Vilniuje išsklaidytų dvejonę. O G.Nausėda G.Landsbergio dvejones išsklaidė, paaiškindamas, kad D.Nausėdienė tikrai pasiskiepys, kai tik šeimos gydytojas leis:

„Priežasčių nurodyti negaliu, nes tai yra asmens duomenų ir sveikatos būklės apsauga.“

G.Nausėda stebėjosi, kodėl G.Landsbergis taip žemai ir nepadoriai elgiasi, net iki galo nesuvokdamas situacijos:

„Norėtųsi palinkėti, nes visgi žmogus dar gana jaunas, kad jis padarytų tam tikras išvadas ir suvoktų, kad politika yra ne tik intrigų kūrimas, mezgimas, galios žaidimėliai, kliauzų rašymas ir darymas. Tai yra daugiau, nes visa tai reikės po savęs palikti.

O kuomet atsigręši atgalios ir pamatysi, kad ten yra tik šitie dalykai, bus ganėtinai nuviliantis momentas. Jeigu taip atsitiks, žinote, tai jau nebe politika, tai yra žodis, kuris taip pat prasideda raide P ir baigiasi raide A, tik – ilgesnis.“ Išvertus į nediplomatinę kalbą, šalies prezidentas iš dalies jam pavaldžiam konservatorių pirmininkui pasakė: neišauklėtas piemenie, susitupėk vieną kartą, nes jau pradedi įkyrėti. Baik vienadienes intrigas. Vieną dieną puldinėji Putiną, kitą – mano žmoną ar mane patį. Apsispręsk vieną kartą, ar tu – solidus Lietuvos užsienio reikalų ministras ar peraugęs piemuo.

Tiesa, netrukus G.Landsbergis socialiniuose tinkluose patikino, kad neturėjo intencijos įžeisti ponią Nausėdienę. Tačiau ko vertas Lietuvos diplomatijos šefas, kuris iš pradžių viešai paplepa ir tik po keletos valandų ima galvoti. Taip galima susirieti su visu pasauliu.