G. Paluckas: jeigu kartosime tai, ką darėme pavasarį, ruoškimės dar didesniam nedarbo šuoliui

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Pasak Gintauto Palucko, artėjantys Seimo rinkimai lemia įvairiausius apribojimus, kurie pateikiami rekomendacijų forma.
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas teigia, kad pastaruoju metu Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos nustatomi griežtinimai ar rekomendacijos dėl apsaugos priemonių naudojimo tėra manipuliacijos visuomenės baimėmis. Pasak G. Palucko, tokie nurodymai yra tiesiog paveikti rinkiminio laikotarpio.

„Manau, kad Vyriausybė ir ministras labai dažnai manipuliuoja baimėmis“, – penktadienį „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ sakė G. Paluckas.

Jo teigimu, kai kurie apribojimai yra įvedami gerai neįvertinant galimų ekonominių ir socialinių pasekmių.

„Jeigu kartosime tai, ką darėme pavasarį, tada pamirškime kultūros sektorių, sporto sektorių, viešojo maitinimo sektorių ir ruoškimės dar didesniam nedarbo šuoliui. Socialiniai, ekonominiai kaštai, tik todėl, kad kažkam atrodo, jog tai – kad užsidėjus kaukę yra vienintelis būdas išvengti viruso – tai yra utopija“, – kalbėjo LSDP lyderis.

Pasak G. Palucko, artėjantys Seimo rinkimai lemia įvairiausius apribojimus, kurie pateikiami rekomendacijų forma.

„Rinkimai yra ta data, kuri skiria, kiek griežtai ar radikaliai bus imamasi įvairių priemonių. Šiandien yra įvedinėjami lygiai tie patys apribojimai, kaip buvo pavasarį, tik pusiau privalomų rekomendacijų forma. (...) Pavasarį tai buvo formalūs, normalūs draudimai – Vyriausybė prisiimdavo moralinę, emocinę atsakomybę ir žmonės palaiko. Dabar – viskas iš po kilimo kišama. (...) Manau, kad tai yra rinkimų paveiktas, nelabai skaidrus ir sąžiningas žaidimas, bet manau, jog žmonės tai mato“, – pridūrė G. Paluckas.