G. Nausėda švietimo ministrui: į šį postą ne prieš du mėnesius atėjote

Luko BLEKAIČIO (ELTA) nuotr.
„Užuot sprendę problemas, nuolatos nuleidinėjome kartelę, o dabar turime rezultatą, kokį turime“, – matematikos egzamino rezultatus įvertino Gitanas Nausėda.
Prezidentas Gitanas Nausėda, įvertinęs valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatus, stebisi švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus pasisakymais, kad švietime reikalingi sisteminiai pokyčiai.

G. Nausėda atkreipia dėmesį, kad A. Monkevičius pareigas eina ne vienerius metus ir ne pirmą kadenciją. Šalies vadovas viliasi, kad parlamentarai bei kitas švietimo, mokslo ir sporto ministras įvertins nacionalinio susitarimo dėl švietimo būtinumą.

„Aš irgi sutikčiau, kad sisteminių pertvarkymų reikia, bet tai sako ministras, kuris jau baigia savo kadenciją. Natūraliai kyla klausimas, gerbiamas ministre, jūs į šį postą ne prieš du mėnesius atėjote, jūs praktiškai dirbate keletą metų ir tai netgi ne pirma kadencija.

Taip, aš sutinku, kad tai tikriausiai visų 12 metų klausimas, kaip ir Astravo AE atveju. Tai yra 12 metų besitęsiančios bėdos, nes tie vaikai pasiekė brandą ne per vienerius metus. Jie pradėjo mokyklą ir baigė mokyklą, bet, deja, matematikos žinios nėra aukščiausio lygio“, – sakė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, nacionalinis susitarimas dėl švietimo yra būtinas, o jame pagrindinis prioritetas privalo būti mokymosi kokybė bei rezultatai.

„Užuot sprendę problemas, nuolatos nuleidinėjome kartelę, o dabar turime rezultatą, kokį turime. Dar kartą kartoju, kad nacionalinio susitarimo būtinumas yra visiškai akivaizdus. Jis turi būti orientuotas į mokymosi kokybę. (...)

Mes mėgstame Lietuvoje priskaldyti prioritetų kaip iš malkų šapų, bet prioritetų turi būti labai nedaug ir mokymosi kokybė, rezultatai turi būti vienas iš nedaugelio svarbiausių prioritetų“, – sakė prezidentas.

Vakar Nacionalinė švietimo agentūra paskelbė valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Matematikos egzaminas buvo vienas nesėkmingiausių – jį išlaikė 67,61 proc. kandidatų. Dar didesnį nerimą kelia tai, kad praėjusiais metais išlaikiusiųjų buvo 82,09 proc.