G. Nausėda: naudos iš sankcijų Lietuvai Baltarusija negautų

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Baltarusijos ekonominės sankcijos Lietuvai pirmiausia pakenktų pačiai Baltarusijai, mano Prezidentas Gitanas Nausėda.
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad tariamam Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai įvedus ekonomines sankcijas Lietuvai, jos būtų nenaudingos pačiai Baltarusijai.

„Tiek ES, tiek Lietuvoje kalbėjome apie tai, kad netaikysime ekonominių sankcijų Baltarusijai, nes tai turės neigiamos įtakos pirmiausia paprastiems žmonėms. Tačiau jei A. Lukašenka galvoja, kad ekonomines sankcijas reikia prisitaikyti jam pačiam, pačiai Baltarusijai, jis gali tai daryti, kol kas jis disponuoja atitinkama jėga tokius sprendimus priimti.

Tačiau bet kuriuo atveju tikrai neišeis į naudą Baltarusijos ekonomikai, o alternatyvų panaudojimas arba įgyvendinimas leis mums susidurti su nauja produkcijos rūšimi tarptautinėje rinkoje, ir ta produkcija vadinsis „auksinės Baltarusijos trąšos“, – pirmadienį sakė G. Nausėda.

A. Lukašenka penktadienį pažadėjo, kad Baltarusija atsakys į planuojamas įvesti sankcijas, skelbė valstybinė naujienų agentūra BelTA.

„Nurodžiau vyriausybei parengti priemones, kad visi prekybos srautai iš Lietuvos uostų būtų nukreipiami į kitus. Pamatysime, kaip jiems seksis po to. Mūsų krovinių srautai yra atsakingi už 30 proc. Lietuvos biudžeto. Ko dar jiems reikia? Jie per daug gerai apie save galvoja. Parodysime jiems jų vietą“, – sakė A. Lukašenka.