Bręsta pokyčiai Šiaulių politinėje padangėje

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

Po ką tik pasibaigusių Seimo rinkimų kyla visokių minčių apie Šiaulių politinį peizažą. Kaskart vis labiau nugali mintis, kad vis dėlto jis kinta.

Saulės apygarda. Paskelbus pirmųjų apylinkių rezutatus joje, iškart į priekį šovė dabartinis miesto vicemeras Domas Griškevičius. Užnugaryje jis per rimtą atstumą paliko tvirtai mieste nuo 2000-ųjų rinktą Valerijų Simulik.

„Prisiimu kaltę asmeniškai už pralaimėjimą Šiauliuose, Saulės apygardoje, – kažkas klostėsi ne taip jau bene 4 metai... Kiek įdėjome, tokia ir grąža...“ – rašė feisbuke Egidijus Elijošius, „valstiečių“ lyderis Šiauliuose, kurį planavo kelti Saulės apygardoje iki V. Simulik su komanda nusprendė „šturmuoti“ partiją prašymais įstoti. Šturmas pavyko, E. Elijošiui teko atsitraukti. Vis dėlto toks veiksmas nepasiteisino abiem pusėms.

Lygiai 20 metų šiauliečiai davė V. Simulik. O ką davė rinkėjams jis?

Žmonėms šis klausimas nuolat kildavęs, bet įprotis ar kas neleisdavęs balsuoti kitaip. Šiemet prieš V. Simulik stojo, neslėpkime, sunkus varžovas D. Griškevičius, taigi tas klausimas paaštrėjo.

Į tą aštrų klausimą šiauliečiai atsakė 59 – 38 D. Griškevičiaus naudai. Ir nepasakysi, kad rinkėjai jam atidavė mandatą avansu: kai nuo žmonių, kad ir šiek tiek piktų, nebėgi, nesislapstai, tai jie ir nuo tavęs nenusisuks.

Aušros apygarda. Socialinėje erdvėje jau pradėjo suktis galva, o konservatoriaus Martyno Šiurkaus potenciali pergalė prieš „valstietį“ Stasį Tumėną atrodė tokia pat pasiekiama kaip namuose nueiti iki šaldytuvo. Ir iš tikrųjų šis kandidatas gavo nemažai pasitikėjimo ir reklamos. Atsirado palaikančiųjų ir mero Artūro Visocko komandos gretose. Čia audrą sukėlė Zakiras Medžidovas.

Užvirė karšta diskusija. Mero bendražygiai ir simpatikai tikino nesuprantą tokio akiplėšiško žingsnio. Kaip drįso A. Visocko komandos narys nueiti prieš kolektyvo valią ir agituoti už amžiną priešą – konservatorių? Ar neaišku, kas pasakyta, kad reikia už koalicijos partnerius Taryboje „valstiečius“?

Prasidėjo ir santykių aiškinimasis nuo pat šaknų. Ar Z. Medžidovui sėkmingą kelią į politiką pasiklojo jis pats, ar be mero – nė iš vietos?

O viename komentare Tarybos narys pareiškė: „ (...) Aš gi ne koks Artūras, kuris liepia balsuoti ar rašyti komentarus, kokius reikia.“

Po kiek laiko A. Visockas rašys: „ (...) viena bangelė trumpam nubangavo į šoną.“

Ir tikrai trumpam. Aušros apygardoje rezultatas 44 – 53 S. Tumėno naudai. Pastarasis šiauliečiams neblogai pažįstamas, dažnai mieste jiems pasirodo – nepasakysi, kad blogas.

Vis dėlto ateitis neaiški. Jau tai, kad M. Šiurkus, būdamas konservatoriumi, sugebėjo išeiti į antrą turą darbininkiškame Šiaulių mieste ir turėti gana didelį miestiečių pasitikėjimą, rodo toliau bręstančius pokyčius tiek savivaldoje, tiek miesto visuomenėje.