Apie logiką po Kultūros centro lubų „demontavimo“

„Šiaulių krašto“ fotomontažas
Šiaulių miesto tarybos nariui Sauliui Stasiūnui (dešinėje), vienam iš nedaugelio, nekėlė klausimų įgriuvusios Kultūros centro lubos. „Yra atliktas darbas, yra garantiniai įsipareigojimai. Kur čia problema?“ – rašė jis.

UAB „Šiaulių kraštas“ žiniasklaidos priemonėse – laikraštyje „Šiaulių kraštas“, interneto dienraštyje „skrastas.lt“, socialinėje „Facebook“ paskyroje – publikuota skandalinga informacija straipsniuose „Nauja kultūros era – su krentančiomis lubomis“ (2020 08 11) ir „Kultūros centro lubų „demontavimas“, sutaupius 2 milijonus“.

Viešinama redakcijai pateikta informacija, kad dvigubos gipso kartono plokštės, kurios gali sverti iki tonos, driokstelėjo ant grindų ir patalpoje esančių baldų ankstyvą penktadienio rytą.

Išsamiame žurnalistiniame tyrime pateikiama visa redakcijos gauta informacija, taip pat – redakcijos šaltinio papasakota įvykio versija, visuomenei ypač reikšmingos detalės. Pabrėžiame – tai visuomenės saugumo reikalas.

Paskutinėje publikacijoje redakcija klausia: ar tai sudomins tas institucijas, tarnybas, kurioms tai turėtų būti labai įdomu, išsiaiškinti?

Pirmasis suregavo Šiaulių meras Artūras Visockas, savo socialinėje paskyroje pabandęs ieškoti redakcijos logikos.

Artūras Visockas

Kol spauda ieško sensacijos turiu pasakyti, jog šiuo atveju ne kokybiškai darbą atliko šiauliečių įmonė (sub rangovas) ir todėl yra tam tikra gėda! Panašu, jog savo darbo broką bandoma kažkaip pateisinti? ir viešoje erdvėje pasislėpti po absurdo lygio paaiškinimais, neva rangovas („Versina“ žr.foto) tyčia liepė tvirtinti lubas su prastais kaiščiais! Kur elementari veiksmo logika? Kodėl „Šiaulių kraštas“ neįvardija realiai tą darbą atlikusius įmonės?, o įvardija tik „Versiną“? Visas karkasas, visas atliktas darbas kainuoja 99.95% palyginus su kaiščio kaina. Kodėl rangovas turėtų taip elgtis? Taupyti? 0.05%?
Esu tikras, jog dabar pats rangovas pašalins darbo broką ir vėliau pateiks ir kitos pusės informaciją.

Dar kartą Šiaulių merui kartojame, kad redakcija pateikia visą turimą ir kelias dienas intensyviai rinktą informaciją, kurią bandyta nuslėpti. Kai susikaups kitos – viešinsime. Redakcija negali atlikti statybos darbų kontrolės, ekspertizės, bet gali naudotis viešumu – tai ir darome. Beje, kai kreipėmės į vieną statybos priežiūros kontorą, išgirdome, kad – tai ne jų daržas, o užsakovų, savininkų – Savivaldybės.

Redakcija Šiaulių merui A. Visockui – miesto visuomenės lyderiui, Tarybos vadovui – siūlo iš esmės ištirti  skandalingą Kultūros centro lubų „demontavimą“, išsiaiškinti, kas ko nepadarė ir informuoti visuomenę. Kultūros centre vyksta renginiai. Kas atsakys, jei ir kitur lubos „demontuosis“ bei sužalos žmones. Suprantame, kad Jūs – „ne prie ko“, bet pasirūpinkite, kad Kultūros centro lankytojai, darbuotojai, vadovai jaustųsi saugūs.

Praėjus kelioms valandoms po cituoto mero pareiškimo „Logikos klausimas“, įrašas paslėptas, tačiau ir nepašalintas. Vis dėlto ne visi A. Visocko gerbėjai suspėjo pareikšti palaikymo. Sauliui Stasiūnui, miesto Tarybos nariui, pasisekė.

Saulius Stasiūnas

Yra atliktas darbas, yra garantiniai įsipareigojimai. Kur čia problema? Noras pasikabinėti prie dirbančių patį "ŠK" išstūmė iš dienraščių tarpo - belieka pavėluotai perspaudinti FB raštus ir eksponuoti savo minčių "kaiščius".

Daugiau pritariančiųjų merui neatsirado. Net ir didžiausi jo gerbėjai akcentavo: tai – visuomenės saugumo klausimas, tad nebesvarbu, kas – rangovas, subrangovas ar dar kas nors – savo darbą atliko netinkamai.

Mums rūpi miesto žmonės – kad jų netyčia neužkluptų „demontuojamos“ lubos. Todėl ir kalbame, todėl ir aiškinamės, todėl ir užduodame klausimus. Tai – mūsų pareiga.

Redakcija