
Naujausios
Reikalingiausi – vieno kambario butai
Socialinio būsto plėtros projekto metu, išsiaiškinusi eilėje laukiančių socialinio būsto poreikį, Savivaldybė įsipareigojo nupirkti 7 dviejų kambarių, 4 trijų kambarių ir net 51 vieno kambario butus.
Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriaus Socialinio būsto poskyrio vedėja Ija Jencienė paaiškino, kad populiariausi yra vieno kambario butai, nes žmonės eilėje būsto laukia 10 ir daugiau metų. Paprastai per tą laiką nepilnamečiai vaikai užauga, ir jiems reikalingi tampa nedideli ir nebrangiai išlaikomi butai. Dviejų ir trijų kambarių butus pagal projektą Savivaldybė jau nupirko.
Projektui įgyvendinti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirta per milijoną eurų, dar 91 tūkstantį pridėjo Savivaldybė. Didžioji dalis šių pinigų eis butams pirkti. Taip pat 15 butų bus pritaikyta neįgaliesiems, nupirktuose butuose įmontuojamos 62 elektrinės viryklės su orkaitėmis ir 15 atlenkiamų dušo kėdučių.
Šiandien tvirtinamame sąraše įrašytų vieno kambario butų kaina svyruoja nuo 16,5 tūkstančio Rėkyvoje iki 26 tūkstančių – V. Grinkevičiaus gatvėje. Jiems bus išleista beveik 136 tūkstančiai projekto lėšų.
Keli pardavėjai jau susiderėjus, pabėgo, nebelaukė Tarybos posėdžio.
Dėl ilgų procedūrų butų pardavėjai pabėga
Socialinio būsto poskyrio vedėja Ija Jencienė komentavo, kad 2018 metų pradžioje pasikeitęs Vyriausybės nutarimas gerokai prailgino viešojo pirkimo procedūras.
Anot vedėjos, procedūros turi būti skirstomos į dešimtis dalių, nes iš konkrečioje miesto vietoje siūlomų butų Savivaldybė gali nupirkti tik vieną.
"Apžiūrėję butus, kviečiame pardavėją į derybas, iš Registrų centro gauname to buto rinkos kainą, kartais nuo pardavėjo prašomos kainos ji skiriasi net iki 10 tūkstančių eurų. Susiderame, tada sudarome eilę. Turto vertintojas eina vertinti tik pirmą butą eilėje. Jei susiderame, tik su juo ir sudarome sutartį", – pasakojo I. Jancienė. Derybos būna nelengvos, nes gyventojai mano, kad Savivaldybė gali mokėti maksimumą.
Vedėja minėjo, kad perkamų butų sąrašus reikia tvirtinti mieto Taryboje, o ji renkasi tik kartą per mėnesį, tik tada galima eiti pas notarą.
"Labai ilgi terminai ir žmonės, tai žinodami, nenori su Savivaldybe turėti bendrų reikalų. Keli pardavėjai jau susiderėjus, pabėgo, nebelaukė Tarybos posėdžio", – aiškino vedėja.
Savivaldybės atstovė sakė, kad Lietuvos savivaldybių asociacijai surašė pastabas, su kokiomis problemomis susiduria. Tikisi, kad sureaguos.
Eilėje – per pusė tūkstančio šiauliečių
Socialinio būsto plėtros projektas baigsis 2020 metų viduryje. I. Jancienė viliasi, kad suspės nupirkti visus reikiamus butus. Šįmet jau trečią kartą paskelbė viešojo pirkimo konkursą – perka 18 vieno kambario butų įvairiose miesto vietose (konkursas iš 18 dalių).
Eilėje socialiam būstui gauti laukia 503 asmenys arba šeimos. Savivaldybės būsto fonde – apie 900 butų, kiek mažiau nei trečdalis jų – socialinis būstas.