Žmonių pagalbos tikisi ir po Kalėdų

Žmonių pagalbos tikisi ir po Kalėdų

Žmonių pagalbos tikisi ir po Kalėdų

Lina RUDNICKIENĖ

Žadvainiuose (Joniškio r.) gyvenančiam Audriui Alzbergui dar tik devyniolika, o jo nelengvų išbandymų užtektų kelių žmonių gyvenimams. Nuo šešerių metų kentęs dešinės rankos skausmus, vėliau kovojęs su atsiveriančiomis trofinėmis opomis, praeitų metų gegužės mėnesį Audrius ištvėrė dar vieną, jau dvidešimtą, operaciją. Medikai vaikinui, sergančiam labai reta liga, amputavo dešinįjį dilbį.

Neatitinka reikalavimų

Su gyvenimo siųstais išbandymais Audrius susigyveno. Kai gegužę Audriui medikai patarė dilbį amputuoti, guodė vienintelė viltis – Teritorinės ligonių kasos jaunam vaikinui kompensuos rankos protezą.

Tačiau rugsėjį Teritorinės ligonių kasos pranešė, kad devyniolikametis neatitinka sąlygų gauti nemokamą protezą.

Prieš Kalėdas Audriaus mama Aušra Alzbergienė apėjo visas įmanomas Joniškyje įstaigas.

Surinkti 28 tūkstančius litų protezui nusipirkti – ne kiekvieno kišenei.

„Nesame nuplyšę. Pavalgę, apsirengę, apsirūpinę tiek, kiek reikia. Bet tokių pinigų, kiek reikia protezui, tikrai neturime. Aš viena pati auginu ne tik Audrių. Turiu ir dukterį. Vaikų tėtis miręs, turiu pasirūpinti ir senais savo tėvais. Visko turime, tik ne tiek pinigų, kiek reikia protezui nusipirkti,“ – redakcijoje kalbėjo Aušra Alzbergienė.

Diagnozė – labai reta

Audriui Alzbergui medikai diagnozavo labai retą ligą – dešinės rankos įgimtos arterioveninės jungtys su dešinės plaštakos trofinėmis žaizdomis. Per trylika metų atlikta 20 arterioveninių jungčių šalinimo bei arterijų rekonstrukcinių operacijų. Galiausiai – amputacija.

"Kai Audrių ruošiau vaikų darželiui, reikėjo ir medicininės pažymos apie vaiko sveikatą. Joniškio medikai iškart įtarė širdies ydą ir išsiuntė pas Šiaulių kardiologus. Pastarieji nieko nelaukę pasiuntė pas kolegas į Vilnių. Santariškių kardiologai pasiūlė sveikatos ieškoti pas profesorių Vytautą Triponį. Čia ir sužinojome retą įgimtą Audriaus ligą, kuri, anot medikų, užklumpa tik vieną iš dešimties tūkstančių, – kalbėjo Aušra Alzbergienė.

Tuokart profesorius pasiūlė vienintelę gydymo alternatyvą – tik operacija. Mama nesutiko. Paliko su viltim, kad medikai galbūt klydo.

Treji metai apibintuota ranka

Tačiau nuo šešerių Audriaus sveikata pablogėjo. Vis dažniau ėmė kraujuoti iš nosies. Pats vaikas tapo vangesnis, greitai pajusdavo nuovargį, vis dažniau priguldavo.

Po kurio laiko po nykščio nagu pasirodė lyg pūlinukas. Medikai nagą nulupo ir atsivėrė negyjanti žaizda. Kol galiausiai teko nykštį amputuoti. Po kurio laiko – antrąjį, trečiąjį rankos pirštą.

Audriaus dešinė ranka nuo vaikystės atrodė kitokia – didesnė, putlesnė. Ir beveik be sveikatos. Atėjęs į pirmą klasę rašyti išmoko kairiąja. Taip dabar ir atrodo, kad nuo vaikystės – kairiarankis.

Pradėjus vertis tai gyjančioms, tai negyjančioms žaizdoms, trejus metus vaikinas vaikščiojo apibintuota ir nuolat perrišinėjama ranka.

"Ta liga sūnų paveikė. Buvo net kompleksų įgijęs. Kad visada būtų artimas šalia, net metais jaunesnę dukrą Audrą, Audriaus seserį, prikalbėjau eiti kartu mokytis į Šiaulių profesinį rengimo centrą – abu būsimieji vizualinės reklamos gamintojai. Mokosi vienoje klasėje, gyvena viename bendrabutyje, – pasakoja apie gyvenimą, kurį pakoregavo vaikino liga.

Tris savaites Audrius pagal būsimą specialybę stažavosi Estijoje, mokymo įstaigoje yra perspektyvus lengvaatletis, neįgaliųjų sporto klubo „Šiaulietis“ sportininkas, ruošiamas neįgaliųjų olimpiadai. Namuose – užkietėjęs reperis. Netrukus viename iš laisvalaikio ir pramogų klubų pasirodysiantis su bendraminčiais Haroldu Lazutka, Mantu Baltučiu ir Aivaru Karžinausku.

Audrius ir jo mama Aušra nuoširdžiai tiki, kad stebuklus gali padaryti žmonių geraširdiškumas.

Gyvendamas ta viltimi, vaikinas nuoširdžiai tikisi žmonių paramos įsigyjant rankos protezą, kuriam reikia surinkti 28 tūkstančius litų. Tam reikalui banke „Swedbank“ Audriaus Alzbergo vardu atidaryta sąskaita LR817300010137801551.

VILTIS: Aušra Alzbergienė su dešinės rankos iki dilbio netekusiu sūnumi Audriumi nuoširdžiai tikisi žmonių atjautos ir paramos

Autorės nuotrauka