Žingsnį į aviacijos pasaulį lėmė vienas „ne“

arnikarimsaite
Arnika Rimšaitė, „GetJet Airlines“ orlaivių palydovų skyriaus vadovės pavaduotoja.

Jausti pandemijos, karo ir kitų pasaulinių įvykių įtaką, bet tuo pat metu jaustis saugiai ir kartu su komanda atkakliai siekti tikslų. Taip savo darbo atmosferą pastaraisiais metais apibūdina iš Šiaulių kilusi Arnika Rimšaitė, dirbanti Lietuvos oro linijų bendrovėje „GetJet Airlines“.

Savo kelionę aviacijos pasaulyje prieš 9 metus pradėjusi jauna moteris sako, kad darbas jai suteikė daug vertingos patirties, padėjo geriau pažinti save, suprasti savo privalumus ir trūkumus, ugdyti asmenines savybes. Svarbiausia, kad atradimų ir tobulėjimo procesas sėkmingai tebesitęsia ir šiandien, dirbant bendrovėje, kurios lėktuvai skrenda į daugiau nei 170 oro uostų 50 šalių.

A. Rimšaitė yra lietuviškos oro linijų bendrovės orlaivio palydovų skyriaus vadovės pavaduotoja. Kasdien atlikdama įvairias užduotis, ji užtikrina sklandų, nesustojamą „GetJet Airlines“ orlaivio palydovų skyriaus darbų procesą. Jai tenka prižiūrėti dokumentų atnaujinimo procesus, o bendraujant su įgulomis labai praverčia ilgametė darbo įguloje patirtis – Arnika visada turi patarimų, kaip orlaivio palydovai galėtų išspręsti vieną ar kitą klausimą, problemą.

Aukšti keleivių aptarnavimo standartai Lietuvos bendrovei yra itin svarbūs ne tik vykdant skrydžius Europoje, bet ir žvalgantis po Afrikos, Azijos ir Artimųjų Rytų regionus ir planuojant žengti į naujas rinkas. „Kiekvieno regiono rinka – tai skirtinga verslo aplinka ir kultūra. Suprasti, išmanyti skirtumus ir prie jų tinkamai prisitaikyti yra būtina sėkmės sąlyga“, – tvirtina „GetJet Airlines“ orlaivių palydovų skyriaus vadovės pavaduotoja. Ji džiaugiasi, kad Lietuvoje netrūksta talentų, kurie nori pažinti pasaulį ir gilintis į aviacijos sritį, kuri jai pačiai suteikė daug vertingos patirties.

airbus

 

Neigiamas atsakymas pažadino ambicijas

Baigusi mokyklą išvykau studijuoti į Jungtinę Karalystę. Tačiau baigtos studijos ir universiteto diplomas savaime nesuteikė aiškios krypties mano gyvenimui. Po studijų grįžau į Lietuvą ir svarsčiau, ką noriu veikti, kokioje veikloje galėčiau realizuoti savo idėjas, ieškojau savęs“, – prisimena Arnika.

Pokalbis su vienu draugu, kuris tuomet dirbo aviacijos srityje, tapo lemtingu. Jis papasakojo apie skrydžių palydovų darbą ir galimybes įsidarbinti.

Nuėjau į darbo pokalbį be didelių lūkesčių – tiesiog iš smalsumo, norėdama daugiau sužinoti ir išsiaiškinti. Nežinojau, nei kokių savybių reikia darbui, nei kokia veiklos specifika. Manęs nepriėmė, nes darbui be anglų kalbos dar reikėjo ir rusų kalbos žinių. Taigi, man pasiūlė pasimokyti kitos užsienio kalbos ir sugrįžti pratęsti pokalbio“, – pasakoja pašnekovė, kuriai žodis „ne“ tapo stipriu impulsu tobulėti.

Arnika su azartu pasinėrė į naują sritį. Besigilindama, ji gerokai praplėtė savo žinias apie aviaciją, verslo modelius, orlaivių įgulos darbą ir t. t. Ji atrado, kad skrydžių palydovo darbe yra gausybė griežtų reikalavimų bei taisyklių ir jos visos turi prasmę.

Įgijusi žinių, ji išbandė savo jėgas kitos oro linijų bendrovės atrankoje. Šįkart mergina jautėsi kur kas tvirčiau ir pasiekė savo – tapo skrydžių palydove.

Nusitaikė į aukščiausius standartus

Arnika sako, jog užteko vienerių metų, kad apšiltų kojas ir virš debesų pajustų komforto zoną. „Supratau, kad noriu siekti daugiau. Norėjau patirti, kaip dirba geriausios aviacijos bendrovės, taikančios aukščiausius standartus. Įveikusi Rygoje surengtą atranką pelniau galimybę išvykti į Dubajų, dirbti Jungtinių Arabų Emyratų oro linijų bendrovėje „Emirates“, – apie daugiau negu ketverius metus trukusio karjeros etapo pradžią pasakoja moteris. Kad pasiruoštų startui, naujokai dalyvavo intensyviuose mokymuose, kurie truko beveik du mėnesius.

Dirbdama „Emirates“ skrydžių palydove Arnika aplankė daugybę šalių ir miestų. Būnant didelės tarptautinės kompanijos komandos dalimi, jai teko bendrauti su įvairių kultūrų kolegomis, perimti jų patirtį, suprasti skirtingus požiūrius. „Tai smarkiai praplėtė mano akiratį, pakeitė požiūrį į pasaulį. Supratau, kad skirtingų kultūrų žmonės tuos pačius dalykus mato skirtingai. Tarkime, kas europiečiui atrodo normalu ir mandagu, žmogui iš Azijos ar Afrikos gali atrodyti visiškai kitaip“, – dalijasi pašnekovė.

Anot jos, „Emirates“ yra vadinama viena kosmopolitiškiausių oro linijų, ne tik todėl, kad joje dirbantys žmones yra iš įvairiausių pasaulio šalių, bet ir todėl, kad šių požiūris yra labai pasaulietiškas – jie priima visus kultūrų, religijų, įpročių skirtumus kaip visiškai normalų ir kasdienį dalyką, nes su jais tenka susidurti kiekvieną dieną – jei ne skrydyje, tai pačiame Dubajuje. Šią patirtį profesionalė puikiai pritaiko valdydama „GetJet Airlines“ orlaivio palydovų divizijos darbų procesus.

Pasak Arnikos, visa orlaivio palydovų komanda siekia užtikrinti, kad kiekvienas į lėktuvą atėjęs keleivis jaustųsi tarsi labai lauktas, brangus svečias. Visi įgulos nariai žino, kad vienas svarbiausių po skrydžio išliekančių dalykų – emocija, kurią žmogus patyrė kelionės metu. Taigi, maloni ir šilta personalo šypsena, mandagus elgesys ir balso tonas – visa tai virsta keleivių patirtimi.

Iššūkiai sustiprina komandos vienybę

Kad skrydžių palydovai taptų aukšto lygio profesionalais, jų laukia įvairūs mokymai. Tad būti atviriems naujoms žinioms ir įgūdžiams yra labai svarbu. „Aviacijoje kiekviena diena atneša naujienų ir netikėtumų. Čia sėkmę lemia gebėjimas tinkamai reaguoti, prisitaikyti prie aplinkybių ir išlikti vieningiems“, – įsitikinusi Arnika Rimšaitė.

Dalytis savo patirtimi ir augti kartu su lietuviška aviacijos bendrove Arnika pradėjo 2020 metų sausį. Nors „GetJet Airlines“ ji dirba nepilnus trejus metus, bet per šį laiką patyrė daugybę iššūkių. Nuo aviacijai smogusios pandemijos su gausybe ribojimų, draudimų ir taisyklių, iki šį pavasarį prasidėjusio Rusijos karo prieš Ukrainą, dėl kurio keitėsi oro maršrutai, buvo kitų išbandymų.

Tačiau net ir tokiu neramiu metu lietuviška oro linijų bendrovė atkakliai siekia savo tikslų ir įgyvendina ambicingus planus. Pavyzdžiui, „GetJet Airlines“ tapo pirmąja Lietuvos aviakompanija, įvykdžiusia komercinį skrydį į Australiją. Šį naują pasiekimą bendrovė į šalies aviacijos istoriją įrašė šiemet.

Kai ilgiau pagyveni svetur, supranti, kad namais gali tapti bet kuri vieta, kurioje gali sukurti savo namus. Man namai – šeima, draugai, pažįstamos miesto gatvės ir aplinka, kurioje tiesiog jautiesi savimi. Žinoma, svarbus ir darbas mėgstamoje srityje, kuri įtraukia ir nebepaleidžia. Dėl to grįžau į Lietuvą. Dabar kartu su komanda kuriame unikalią sėkmės istoriją“, – šypsosi Arnika ir priduria, kad „GetJet Airlines“ komandoje yra ne vienas ir ne du profesionalai, į aviaciją atėję ne iš Vilniaus ar Kauno, o iš kitų Lietuvos miestų ir miestelių.

Užs. Nr. 520786