
Naujausios
Laimės garantija
Televizininkai žino, kad žiūrovas sunkiai išlaiko dėmesį tada, kai laidos ar šou turinys būna be humoro ir reikalauja didesnių intelektinių pastangų. Yra žmonių, kurie tik ir laukia, kad galėtų pasijuokti. Kaip be humoro. Apie humoro jausmą kalbama labai trumpai: arba jis yra, arba jo nėra. Gali apsimesti esąs protingas, bet negali apsimesti esąs sąmojingas.
Humoras supa mus visur. Net sveikinimuose, tostuose: „Linkiu tau grožio, proto ir pinigų, viso kitko pats turi“. Ir net pobūviuose, tarkim, vestuvėse. Kai jaunikiui – per šešiasdešimt, jaunajai – trisdešimt, muzikantams netinka dainuoti: „Seneli mano mielas, geras seneli,/ buvau tokia laiminga pasakoj tavo.“
Man labiausiai patinka anekdotai su laiminga pabaiga. O nenorėčiau klausytis anekdotų apie pakaruoklius, gaisrus, avarijas, pasaulio pabaigą. Net anekdotų apie ligas norisi linksmesnių.
Vyras iki vidurnakčio buvo bare, grįžo ir atsigulė miegoti. Ryte žmona jam sako:
– Šią naktį buvai išslinkęs į barą girtuokliauti šalia namų?
– Iš kur žinai?
– Ryte baro darbuotojai atnešė tavo ramentus.
Dar vienas apie ligas.
Tūlas prašo pažįstamo gydytojo išpjauti žmonai apendicitą. Gydytojas sako, jog šito tikrai nereikia, nes apendicitą jai jau prieš dešimt metų išpjovęs ir antro apendicito nebūna.
– Antro apendicito gal ir nebūna, – sutinka prašantysis, – bet antra žmona būti gali.
Žavi paprastučiai anekdotai. Kad ir šis.
Jonis ruošiasi vairavimo egzaminui.
– Kokį ženklą neseniai pralėkėm? – klausia jo instruktorius.
Jonis:
– Aliuminį.
Linksmi anekdotai apie dietas.
– Giriesi, jog laikaisi dietos, o suvalgei du pyragaičius?
– Laikausi. Norėjau suvalgyti keturis.
Oligarchas bankete labai daug valgo, geria. Netoli jo stabteli orus pagyvenęs vyriškis ir paklausia:
– Kuo jūs vardu?
– Antanas.
– Valgyk, Antanai, kimšk – viskas nemokamai.
– Aš valgau tada, kai noriu.
– Nesupratau?
– Kai noriu valgyti – valgau, kai nenoriu valgyti – nevalgau.
– Tai tu kaip gyvulys.
Šeimos anekdotai.
Moteris – vyrui:
– Kokį tu man automobilį dovanojai? Jis turi tris pedalus, o aš tik dvi kojas.
Pokalbis šeimoje.
– Brangioji, kai Petraičiai nusipirko naują baldų komplektą, tu įsigeidei tokio paties. Aš paaukojau mūsų santaupas ir nupirkau jį. Kai jie nusipirko naują automobilį, tu kategoriškai atsisakei lipti į mūsų opelį. Paėmiau paskolą iš banko ir nupirkau naują automobilį. Kai jie išvyko visam mėnesiui į kelionę po Europą, aš įsidarbinau trimis etatais, kad ir mes galėtume keliauti ten pat. Taigi, brangioji, ką dabar mes darysime?
– Ar jie vėl ką nors naujo įsigijo?
– Taip, Petraitis turi naują žmoną.
Pirmasis žmogus, kuris atrado tam tikrą santykį tarp laimės ir pinigų, buvo garsus JAV ekonomikos profesorius Richardas Easterlinas. Tiesa, jo atradimas visai ne toks apie kokį galvojate. Jis ištyrė laimės paradoksą, kurio esmė yra ta, kad pinigų didėjimas nėra susijęs su laimės didėjimu. Bet juokas su laimės didėjimu tikrai itin glaudžiai susijęs.