Tėvo dienai – šventinis stalas ir patiekalai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Stalas, skirtas tėčiui keliautojui.
Sekmadienį bus minima Tėvo diena. Kaip padengti šventinį stalą, kokias puokštes sukurti, kuo pavaišinti tėčius, pataria Šiaulių profesinio rengimo centro profesijos mokytojos ir moksleiviai.

Idėjos stalams

Šiaulių profesinio rengimo centre profesijos mokytojos Aneta Salinkienė ir Aldona Kairienė padengė du skirtingo stiliaus stalus Tėvo dienai. Puokštes jiems sukūrė gėlių ir dovanų namų „Plukė“ savininkė Miglė Plukienė

„Kadangi į restoranus dar ne visi gali eiti, paruošėme puošnų stalą svetainėje aktyviam tėčiui – keliautojui, žvejui“, – sako A. Salinkienė.

Stalą padengė šviesia staltiese, ant jos pabėrė kriauklių, simbolizuojančių keliones. Paserviravo: bus valgomos šviežių daržovių salotos su „burrata“ sūriu, kepsnys.

Stalo centre – skaidri vaza-kriauklė su gėlėmis. Į kompoziciją M. Plukienė sudėjo celioziją, gvazdikus, mėlynąjį žvirgždulį.

„Vyrams reiškia ryškiai, kad ir nedaug, simboliškai, bet kad būtų spalva, tada vyrai atkreips dėmesį“, – apie gėles nuotoliniame susitikime su bendruomene patarė M. Plukienė.

Antrasis stalas – visiškai kitokio stiliaus. Jis gali būti terasoje, gamtoje: panaudotos sumažintos medinės paletės, ant jų bus padėtas maistas. Stalas uždengtas linine staltiese, buteliukuose nuo mineralinio vandens pamerktos lauko gėlės, smilgos.

„Stengiamės būti draugiški aplinkai, nieko neišmesti, kad reikėtų mažiau pirkti, – sako A. Salinkienė. – Esmė pabūti drauge, dabar visi vieni kitų labai pasiilgę. Gal mes per daug dėmesio skiriame valgymui, užtenka salotų, kepsnio, priderintų gėrimų, rabarbarų pyrago. Prie kepsnio labai tinka smidrai – dabar jų sezonas, tereikia 2 minutes apvirti ir pakepti ant sviesto.“

Atsigerti tinka sultys, vanduo su citrinine melisa, citrina, šviežiu agurku.

Kokteiliai tėčiams

Šiaulių Profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus padavėjai ir barmenai, jų profesijos mokytojos siūlo pasveikinti mylimą tėtį pagaminant kokteilių.

„Mimoza“

Rasos LEIŠĖS nuotr.

1

Į šampaninę taurę supilkite 100 ml natūralių apelsinų sulčių ir 100 ml nealkoholinio putojančio vyno. Taurę galite papuošti apelsino griežinėliu.

„Gaivusis kokteilis“

1

2/3 taurės pridėkite ledo kubelių, įpilkite 20 ml vanilinio sirupo ir papildykite „Seven up“ arba „Sprite“ gėrimu. Taurę galite papuošti mėtos lapeliu ir žaliosios citrinos griežinėliu.

„Braškinis kokteilis“

1

Į taurę įdėkite grūsto ledo, trintų braškių tyrės ir pripilkite putojančio nealkoholinio vyno. Taurę galite papuošti mėtos lapeliu ar šviežia braške.

Rabarbarų pyragas

Prekybos ir verslo skyriaus duonos ir pyrago gaminių kepėjai ir profesijos mokytoja Sigita Šimkaitienė siūlo tėvelius pavaišinti rabarbarų pyragu.

Reikės: 250 g miltų, 2 arbatinių šaukštelių kepimo miltelių, 200 g sviesto, 200 g cukraus, 4 kiaušinių, 50 g pieno, 0,05 g vanilinio cukraus, 0,02 g druskos, 30 g miltelinio cukraus, braškės papuošimui.

Minkštą kambario temperatūros sviestą išplakti su cukrumi iki purumo. Suberti vanilinį cukrų ir po vieną įmušti kiaušinius, gerai išplakti po kiekvieno. Supilti pieną ir išmaišyti.

Pamažu maišant mentele suberti persijotus miltus, sumaišytus su kepimo milteliais. Maišyti tiek, kad tešla susijungtų ir neliktų sausų miltų, bet nepermaišyti. Tešla turi būti tirštoka, šiek tiek tirštesnė už riebią grietinę.

Rabarbarus švariai nuplauti, nuskusti ir supjaustyti kubeliais arba, jeigu norite dailaus pyrago viršaus, dalį rabarbarų supjaustyti juostelėmis.

Į kepimo popieriumi išklotą arba sviestu pateptą kepimo formą pilti pusę tešlos, ant jos išdėlioti pusę rabarbarų, tada supilti likusią tešlą ir ant jos gražiai išdėlioti likusius rabarbarus, lengvai juos ranka spustelėti į tešlą.

Pyragą dėti orkaitę, įkaitintą iki 180⁰ C, kepti apie 40–50 minučių. Ar iškepė, patikrinsite įsmeigę medinį pagaliuką į pyrago vidurį – jeigu ištrauktas pagaliukas švarus, neapsivėlęs trupiniais, pyragas iškepęs.

Leisti pyragui šiek tiek atvėsti, o tada pjaustyti, papuošti.