Šiaulietės Bronislavos 100 metų jubiliejus

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Žvakutes ant 100-mečio torto Bronislavai Kemtienei užpūsti padėjo dukra Birutė.

Šiaulių globos namuose antradienį vyko šventė. Įstaigoje dienas leidžiančiai Bronislavai Kemtienei kovo 16 dieną suėjo 100 metų. Antradienį jubiliatės pasveikinti atvyko Šiaulių vicemeras Justinas Švėgžda, Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vilma Melenienė, jie ne tik įteikė puokštę rožių, sveikinimą ir piniginę dovaną, bet ir užrišo sukaktuvininkei jubiliejinę juostą.

„Visiems geros sveikatos, sėkmės ir džiaugsmo“, – su šypsena veide linkėjo šimtametė.

Prie Rėkyvos ežero įsikūrusiuose Globos namuose Bronislava apsigyveno prieš penkerius metus, kai nebevaikščiojančiai moteriai jau reikėjo nuolatinės priežiūros. Ją nuolat lanko Šiauliuose gyvenanti dukra ir iš Kauno atvykstantis sūnus.

Svečius pasitikusi ilgaamžės dukra Birutė Kemtytė papasakojo, kad mama kilusi iš Barstyčių miestelio Skuodo rajone. Buvo jauniausia septynių vaikų šeimoje. Suaugusi išvyko į Šiaulius, įgijo siuvėjos profesiją. Čia gyvendama moteris siuvo ir puošė šiaulietes.

Anot Birutės, mama ištekėjo vėlokai, 1958 metais, kai sulaukė iš tremties grįžusio savo mylimojo, kilusio iš to paties gimtojo krašto. Užaugino du vaikus, sulaukė dviejų anūkų ir dviejų proanūkių. Jau 40 metų yra našlė.

Šimtametės dukra mano, kad mamos ilgaamžiškumo paslaptis – jos gerumas. Ji neturėjo savyje pykčio, pavydo, buvo mylima ir artimųjų, ir kaimynių. Greičiausiai ilgus gyvenimo metus lėmė ir genai, dauguma jos artimųjų sulaukė daugiau kaip 90 metų, o dėdei iki 100-mečio pritrūko tik poros mėnesių.

Būdama jaunesnė šimtametė labai mėgo lankytis prie jūros, mielai stebėdavo krepšinio rungtynes.

Birutė labai džiaugėsi puikia mamos priežiūra globos namuose Rėkyvoje. Ir čia ji – ne vienintelė šimtametė. Įstaigos vadovė Danutė Akaveckienė pasakojo, kad čia gyvena 102 metų senolis ir vyriausia miesto gyventoja 105 metų ilgaamžė. Iš viso šiuose globos namuose socialines paslaugas gauna 42 senoliai, o jų amžiaus vidurkis – 85 metai.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja V. Melenienė suskaičiavo, kad šįmet Šiauliuose 100 ir daugiau metų gimtadienius turėtų švęsti 21 šiaulietis. Iš jų net 8 sulauks 100 metų jubiliejaus.