Septyniolikmetės kražiškės dainos sulaukė pusės milijono perklausų

Asmeninė nuotr.
Akvilė Staražinskaitė įkvėpimo semiasi iš gamtos.
Sukūrusi keletą dainų Kelmės rajono Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos abiturientė Akvilė Staražinskaitė nusprendė jas įdainuoti ir įrašyti, kad turėtų sau prisiminimui ir leistų paklausyti artimiausiems žmonėms.

Tačiau dainas įrašęs ir aranžuotę joms sukūręs Arvydas Martinėnas, žinomas Vudžio sceniniu vardu, dvi Akvilės atliekamas dainas perdavė radijo stotims Lietus“, „Relax Fm“, paskelbė YouTube kanale „Vu Records“ ir skatina merginą toliau kurti. Pakeliui į eterį dar dvi naujos Akvilės dainos.

O pirmąsias dvi „YouTube“ kanale jau perklausė 480 ir 39 tūkstančiai populiarios muzikos mėgėjų.

Mergaitė švyturys

Kražių seniūnijoje Karyznų kaime gyvenanti Akvilė – viena iš devynių ateinantį pavasarį Kražių Žygimanto Liauksmino gimnaziją baigsiančių abiturientų. Lietuvių kalbą abiturientams dėstanti mokytoja metodininkė Emilija Kvietkuvienė sako, jog visi abiturientai – stiprūs. Bet Akvilė – tiesiog švyturiukas. Ji ir mokosi gerai, ir jaunųjų filologų konkursuose dalyvauja, pernai pelnė trečiąją vietą respublikoje.

Rašydama darbą respublikiniam jaunųjų filologų konkursui ji peržiūrėjo 200 televizijos laidų, kad apžvelgtų ir įvertintų jas kalbos kultūros ir etikos požiūriu. Vertino buitines – socialines ir politines laidas. Tai rodo neabejotiną mokinės darbštumą, kuris praverčia ir kitose srityse.

Ir tėveliams Daivai ir Sigitui Staražinskams padeda darbuotis ūkyje. O tėvai, savo ruožtu, iš savo kruvino darbo remia dukros talentą.

Ir gimnazijos ar M. K. Sarbievijaus kultūros centro renginiuose Akvilė scenoje nepamainoma skaitovė, aktorė ir dainininkė.

O neperseniausiai paaiškėjo, jog kuria dainas, kurias pripažino ir muzikos žinovai, ir klausytojai.

Įgyvendinta svajonė

Daugelį metų Akvilė mokėsi skambinti pianinu Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykloje. Baigusi pianino klasę, mokėsi vokalo pas mokytojas Rasą Štabokienę ir Viktoriją Jagaudienę.

Būdama keturiolikos sukūrė pirmąją savo dainą. Apie vienatvę. Taip išreiškė paaugliškas savo nuotaikas. Bet ir dabar, jau išaugusi iš paaugliško amžiaus, Akvilė sako sunkiau rašanti linksmas negu liūdnas dainas.

„Nesu labai produktyvi kūrėja. Daugiau dainų gimsta vasarą, kai nereikia eiti į mokyklą, turiu daugiau laiko. Atsisėdu prie pianino. Pradedu eksperimentuoti ir susidėlioja kokia nors melodija. Melodija man labai svarbi. Daina privalo skambėti, plaukti...

Paskui kuriu žodžius. Įvairiai būna. Kartais žodžiai ateina patys ir tarsi prilimpa prie melodijos. O kartais įdainį sukuriu lengvai. O priedainiui neiškapstau prasmingesnių minčių. Tenka palaukti kokią savaitę ar net ilgiau, kad pabaigčiau kūrinį. Kai pabaigiu, daugiau prie jo negrįžtu. Nemėgstu gludinti, taisyti. Pats tikriausias pirminis įkvėpimas“, – kūrybos procesu dalijasi mergina.

Akvilė neslepia – ji jautrus žmogus. Gal todėl kūrybai įtakos turi daugelis dalykų – netgi metų laikų kaita. O įkvėpimas dažniausiai ateina vėlai vakare arba anksti rytą.

Dėl to, kad šiandien jos dainų „Sako meilė gydo“ ir „Vandenyje“ klauso šimtai tūkstančių žmonių, Akvilė dėkinga savo tėvams, kurie suprato ir parėmė dukros svajonę: „Įrašyti kad ir vieną dainą, sukurti jai aranžuotę reikia nemažos sumos pinigų. Ne kiekvienas net ir dirbantis žmogus galėtų tiek sutaupyti. O ką jau bekalbėti apie gimnazistę. Tėvai mane suprato. Nei jie, nei aš nesitikėjome, kad mano svajonė skris taip toli. Norėjome įrašą su mano kūrybos dainomis turėti tik sau. Prisiminimui. Artimiems žmonėms pasiklausyti.“

Akvilė susirado Vilniuje įsikūrusią Arvydo Martinėno studiją. Kai nuvyko įrašyti pirmųjų dviejų dainų, Vudis buvo nustebintas merginos profesionalumo. Įrašas padarytas palyginti greitai. O dainas muzikos profesionalas įvertino labai gerai. Patarė merginai daugiau kurti, nes jos dainos gražios, prasmingais tekstais ir ne skurdžia melodija.

Šiuo metu jau dvi Akvilės sukurtos ir jos atliekamos dainos „Sako, meilės gydo“ ir „Vandenyje“ perduotos radijo stotims „Lietus“, „Relax FM“, paskelbtas YouTube kanale „Vu Records“. Jos skamba kasdien ir konkuruoja su žinomų atlikėjų, scenos senbuvių kūriniais. Pirmoji turi 480, antroji – 39 tūkstančius peržiūrų. Pakeliui į eterį dar dvi naujos Akvilės dainos.

O jaunoji kūrėja kasdien sulaukia daugybės gerbėjų žinučių, linkinčių sėkmės ir skatinančių kurti, kurti, kurti.

Konkursuose šypsosi sėkmė

Padrąsinta gerų atsiliepimų šiemet A. Staražinskaitė dalyvavo jaunųjų muzikų platformos A.CADENZA.LT atrankose Plungėje, Pagėgiuose ir Gargžduose.

Jaunimo muzikos festivalyje „Mūz on as“ baigiamajame koncerte Prienuose Akvilės dainavimą vertino grupių „Thundertale“ ir PrajaPati“ vadovas J. Chockevičius, A. Ivanovas – Fara iš grupės „Rondo“, aktorius ir renginių vedėjas A. Vadoklis, Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos lektorius, muzikos mokytojas ekspertas choro „Leliumai“ ir vokalinio kolektyvo „C. re. do“ vadovas D. Druskis.

Akvilė atsovavo Kražių M.K. Sarbievijaus kultūros centrui respublikiniame konkurse – renginių cikle „Tau dovanoju muziką“.

Dalyvavo dar ne viename konkurse. Visuose konkursuose merginą lydėjo sėkmė. Ji tapdavo arba laureate, arba prizininke. Pirmąsias vietas pelnė konkurse „Balsas – tai tu“ ir respublikiniame konkurse „Dainuok nuotoliniu būdu“.

Surengti savo dainų solinį koncertą jaunoji dainininkė kol kas nedrįsta. Į muzikinę karjerą ji žiūri pernelyg rimtai. Nemėgsta banalios muzikos. Todėl aukštą kartelę kelia ir savo kūrybai.

„Pastaruoju metu atsiranda nemažai naujų grupių. Bet jos susiburia, ką nors sukuria, pakoncertuoja, greitai išsikvepia ir išsiskirsto“, – sako Akvilė.

Gal būt todėl ir pati taip staiga pripažinimą pelniusi mergina nėra tikra dėl savo pasirinkimo ateinantį pavasarį. Ar tolesnį savo kelią sieti su muzika? Ar įsigyti kitą, patikimesnę ir stabilesnę profesiją?

„Labiau krypstu į su muzika nesusijusius mokslus. Norėčiau studijuoti socialinius mokslus arba viešąją komunikaciją, – sako Akvilė. – O studijas ir vėlesnę profesinę veiklą mėginčiau derinti su muzika.“