Po beveik dešimtmečio Šiauliuose sulaukta trynukų

Asmeninė nuotr.
Po beveik dešimtmečio Šiauliuose gimė trejetukas – Kasparas, Hubertas ir Radvilas.
Besibaigiant 2022 metams šiauliečių Rasos ir Dainiaus Jagminų šeimoje gimė trys berniukai. Antradienį Šiaulių miesto savivaldybės Centrinės metrikacijos skyriuje laimingam tėčiui įteikti vaikų gimimo liudijimai ir kūdikio kraiteliai.

 

Kad laukiasi trynukų sužinojo ne iškart

Paskutinį kartą Šiauliuose trynukai – du berniukai ir mergaitė – gimė 2013 metais. Ir štai praėjusių metų metų gruodžio 5 dieną šiauliečių Rasos ir Dainiaus Jagminų šeima sulaukė trijų berniukų – Kasparo, Huberto ir Radvilo. Mažyliai pasaulį išvydo Vilniaus medikams atlikus cezario pjūvio operaciją. Berniukai gimė 32 nėštumo savaitę ir svėrė 1750, 1700 ir 1500 gramų. Tėtis pasakojo, kad mažyliai, mėnesį praleidę ligoninėje, o praėjusią savaitę sugrįžo į namus.

Kai besilaukianti mama kreipėsi į medikus, išgirdo, kad susilauks dvynių. Tik po poros savaičių apsilankius pas Vilniaus medikus ir vėl, buvo „patikslinta“, kad moteris nešioja tris kūdikius. Danius pasakojo, kad žinia apie dvynukus labai neišgąsdino, nes giminėje yra dvynės, tačiau sužinojus apie trynukus, „kilo įvairių klausimų“.

„Nežinome, kaip būtų su vienu, tačiau žinome, kaip su trimis. Kol kas viskas gerai“, – nesiskundė sunkumais tėtis.

Mažyliai gana ramūs, nemigo naktys tėvelių nekankina. Tėtis pasakojo, kad Kasparas ir Hubertas yra identiški, o Radvilas šiek tiek skirtingų bruožų, beje, ir reikalaujantis daugiausiai dėmesio. Kasparui vardą išrinko tėtis, Hubertui – mama, o Radvilui – tėčio sesė.

Tai pirmieji vaikai šeimoje. Dainius sakė, kad abu su žmona eis tėvystės atostogų ir augins mažylius kartu. Šeima tikisi pagalbos iš senelių.

Paklaustas, ar norėtų daugiau vaikučių, Dainius sakė, kad nėra nusistatęs prieš, tačiau vaikus reikia užauginti, išlaikyti, tada reikėtų didesnio būsto. Jau dabar teks pirkti didesnį automobilį.

Meras sveikino ir žadėjo pagalbą

Trejetuko sulaukusį ir iškart gausios šeimos tėčiu tapusį Dainių Jagminą pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Jis pasidžiaugė, kad miestas pasipildė iškart trimis gyventojais.

„Reta akimirka Šiauliuose, su dideliu džiaugsmu noriu pasveikinti trijų sūnų tėvelį. Būtinai perduokite nuoširdžiausius linkėjimus žmonai Rasai. Sakoma, kad Dievas neuždeda daugiau, nei galima panešti. Linkiu kuo geriausios sveikatos augantiems vaikams ir daug daug kantrybės tėveliams. Svarbiausia, kad turėtume taikią padangę, o su visais kitais iššūkiais susitvarkysime“, – sakė Šiaulių meras Artūras Visockas.

Meras sakė, kad susitarė su tėčiu, jog susitiks su šeima, kai mažyliai pradės vaikščioti, ir žadėjo šeimai pagalbą, jei kiltų rūpesčių.

Šiaulių Civilinės metrikacijos skyriuje šiauliečiui įteikti visų vaikučių gimimą liudijantys dokumentai ir trys kūdikių kraiteliai.

Šiuo metu kūdikio kraitelyje tėveliai randa rankšluosčius, pleduką, vystyklus, drabužėlius, paklotėlius, termometrą, higienos ir vaikučio priežiūros priemonių, lavinimo kilimėlį, sauskelnių. Dainius sakė iš anksto pasidomėjęs kraitelio turiniu, tad ten sudėtų daiktų mažyliams nepirko.

Skyriaus vedėja Vilma Melenienė pranešė, kad tą pačią dieną buvo užregistruotos ir dvynukės – Sofija ir Liucija.

„Bus marčios“, – nusijuokė daugiavaikis tėtis.

Daugiausiai sulaukta pirmagimių

Praėjusiais metais Šiauliuose įregistruoti gimę 517 berniukų ir 509 mergaitės, o taip pat – 18 dvynukų porų. Lyginant su 2021-aisiais, įregistruota 57 naujagimiais daugiau. Nors mirtingumas vis dar išlieka didesnis, nei gimstamumas, tačiau šis santykis sumažėjo 200 atvejų.

Skyriaus darbuotojos suskaičiavo, kad iš visų Šiauliuose įregistruotų naujagimių beveik pusė (461) buvo pirmagimiai, 437 – antri vaikai, 89 – treti vaikai, 30 – ketvirti, 6 – penkti, po vieną – šeštas ir septintas vaikas šeimose.

V. Meleninė informavo, kad pernai atiduota beveik 800 kūdikių kraitelių. Jie priklauso naujagimių susilaukusioms šeimoms, kurios Šiauliuose gyvena ne trumpiau nei 3 mėnesius. Yra šeimų, kurios šios Savivaldybės dovanos atsisako.