Įkvėpimo suteikia kitų sėkmės istorijos

Įkvėpimo suteikia kitų sėkmės istorijos

Įkvėpimo suteikia kitų sėkmės istorijos

Sėkmę „įsivaikino“ šeši kūrybingi, ambicingi ir veržlūs šiauliečiai, skirtingų profesijų atstovai. Fotografas Rolandas Parafinavičius įamžino juos darbo vietose ir gimtojo miesto erdvėse. Švenčiant 779-ąjį Šiaulių miesto gimtadienį atidaryta fotografijų paroda, pasidalinta sėkmės pamokomis.

Simona SIMONAVIČĖ

simona@skrastas.lt

Nepasiteisino blogosios žinios

Po dviejų metų pertraukos antrąjį kartą organizuotas projektas „Įsivaikink sėkmę“. Projekto idėjos autorė, Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus Veiklos analizės ir neformaliojo ugdymo poskyrio vedėja, neformaliojo vaikų švietimo projektų vadovė Asta Lesauskienė viliasi, kad sėkmės istorijos įkvėps moksleivius siekti užsibrėžtų tikslų, būti veikliems ne tik pamokose, bet ir po jų.

Šiauliečio fotografo Rolando Parafinavičiaus portretuose įamžinta žolės riedulininkė, trenerė, teisėja Donata Dildaitė-Grigienė (Gytarių progimnazija, Juliaus Janonio gimnazija), verslininkas, interneto svetainių kūrimo paslaugų įmonės įkūrėjas ir vadovas Tautvydas Milaknis (Stasio Šalkauskio gimnazija), šokių mokytojas Liudas Nekrošius (Didždvario gimnazija), animatorius, judesio grafikos dizaineris Matas Zaloga (Simono Daukanto gimnazija), stilistė ir dizainerė Monika (Klupšaitė) Solominė (Didždvario gimnazija), TV laidų prodiuseris ir vedėjas Edvardas Žičkus ("Rasos“ progimnazija).

„Pradėjęs režisuoti fotografijas supratau, kad pernelyg dažnai žiūriu piktąsias žinias, kuriose visą laiką gąsdina protų, kūrybingų žmonių nutekėjimu į užsienį. Pamačiau, kad jauni, kūrybingi žmonės grįžta į savo gimtąjį miestą, dirba savo šalyje. Man tai buvo pati džiugiausia žinia“, – sakė nuotraukų autorius R. Parafinavičius.

Mažos sėkmės istorijos

Parodos atidarymą vedusi žolės riedulininkė, trenerė, teisėja D. Dildaitė-Grigienė sako, jog oratorinio meno, scenos baimės atsikratė popamokiniame būrelyje, besimokydama Gytarių vidurinėje mokykloje.

Iš sportininkų šeimos kilusi mergina išbandė chorą, šokius, ir daugybę sporto šakų, kol atrado sau mieliausią. Besivadovaudama credo „Ką darai, daryk gerai, arba nedaryk visai“, D. Dildaitė-Grigienė visur norėdavo pasiekti maksimalų rezultatą.

Kaip vieną iš svarbių mokytojų ji įvardija plaukimo trenerę Nataliją Tarelkiną, kuri įsiminė gebėjimu iš grupės vaikų sukurti tikrą šeimą, mylėti juos kaip savo. Pati dirbdama trenere D. Dildaitė-Grigienė stengiasi remtis šia mokytojos savybe.

„Manęs visi klausia – kodėl iš Londono grįžau į Šiaulius? Atsakau – visiems išvažiavus sumažėjo konkurencija“, – pusiau juokais, pusiau rimtai sakė šokėjas L. Nekrošius.

Baigęs gimnaziją vaikinas išvyko studijuoti į Didžiąją Britaniją. Baigęs Sporto ir mankštos mokslus Londono pietinės pakrantės universitete šokių treneris grįžo į gimtąjį miestą, kartu su mergina Evija įkūrė savo šokių studiją.

„Skatiname į šokius žiūrėti kitaip. Bandome pakeisti žmonių požiūrį, nes žmonės mano: jei šokti, tai šokti tik profesionaliai. Londone žmonės pradėdavo mokytis ir nuo 60 metų – tai darydavo savo malonumui. Judėjimas – ilgaamžiškumo ir sveikos gyvensenos pagrindas“, – įsitikinęs šokėjas.

L. Nekrošius siekia laimės, o jai reikia šypsenos. „Kai įdėtos pastangos dovanoja šypsenų man ir aplinkiniams – tai ir yra sėkmė“.

Laimingas – keliaujantis žmogus

Šešiolikos metų žurnalistikos patirties turintis E. Žičkus Šiauliuose baigė 11-ąją vidurinę mokyklą (dabar – Aukštabalio). Televizijos laidų vedėjas šešerius metus vadovauja nuosavai prodiuserinei kompanijai, kuri kuria TV laidas, projektus ir organizuoja renginius LRT bei TV3 televizijoms.

E. Žičkus pasakoja, jog didžiausią įtaką jam padarė Šiaulių moksleivių namų videostudijos būrelis – jis tapo lemtingu žingsniu, paskatinusiu pamilti kameras ir televiziją.

Daug po pasaulio šalis keliaujantis žurnalistas svarsto, jog po kelionių keičiasi požiūris ne tik į gimtąjį miestą, bet ir į Lietuvą, per pastaruosius dešimtmečius pasaulis tarsi susitraukė.

„Kelionės priverčia mokytis kalbų, jos padeda surasti naujų draugų, pažinti skirtingas kultūras, plėsti akiratį. Keliaujantis žmogus tampa pasaulio piliečiu. Drąsiai galiu pasakyti, kad jis tampa tikru turtuoliu – žinių, patirčių, potyrių“, – sakė E. Žičkus.

Turi daug dirbti

Animacijos dizaineris M. Zaloga pasakoja, jog jį labiausiai įkvėpė dešimtoje klasėje sutiktas Šiaulių televizijos prodiuseris ir fotografijos mokytojas Gediminas Beržinis – jis paskatino tobulėti.

„Nėra trumpo kelio norint per vieną dieną tapti profesionalu. Kad toks tapčiau nuo mokyklos laikų dažnai tekdavo atsisakyti vakarėlių, pasisėdėjimų su draugais ar kitokių pramogų. Reikia išmokti planuoti savo laiką, kad netektų aukoti brangaus miego. Svarbu neparsiduoti už „ačiū“. Kūryba yra sunkus darbas, kuriuo užsiimti gali tikrai ne kiekvienas“, – dėstė M. Zaloga.

Informacinių technologijų specialistas T. Milaknis buvo verslus dar besimokydamas gimnazijoje. „Pinigai, kaip popieriukai, manęs nedomino – įdomiausias jų uždirbimo procesas. Tai mano varikliukas iki šiol. Įdomus verslo kūrybinis procesas“, – sakė T. Milaknis.

Pirmoji verslo idėja jam kilo septyniolikos metų – masažinio krėslo nuoma. Su verslo partneriais jį pastatė grožio salone. Įmetęs į jį pinigą žmogus galėjo atsisėsti ir masažuotis. „Idėja buvo labai nesėkminga“, – pripažįsta T. Milaknis, dabar įkūręs ir vadovaujantis  web dizaino paslaugų įmonei.

„Nugalėtojų niekas neteisia. Turi stengtis, kovoti ir daryti viską, kad tau pasisektų“, – posakiu vadovaujasi jaunas verslininkas.

Pasak T. Milaknio, verslą šiais laikais galima kurti bet kur, nepriklausomai nuo miesto ar šalies, dirbti su visu pasauliu. Išvykti iš gimtojo miesto jis nenori, nes Šiauliai yra jo namai, komforto zona kurioje gera būti.

Artūro JAUGĖLOS nuotr.

SĖKMĖ: Parodos atidaryme kalbėjęs informacinių technologijų specialistas Tautvydas Milaknis sakė, jog pirmajai verslo idėjai, kurią tada septyniolikmetis bandė įgyvendinti, jį įkvėpė močiutė.

Rolando PARAFINAVIČIAUS nuotr.

DOVANA: Fotografas Rolandas Parafinavičius kaip dovaną fotografuotiems šiauliečiams leido nuo stendo nusisegti ir atminimui pasilikti nedideles nuotraukas – kadrus, nepakliuvusius į pagrindinę parodą.