Į Olimpiadą kviečia buvusios šiaulietės daina

Į Olimpiadą kviečia buvusios šiaulietės daina

Į Olimpiadą kviečia buvusios šiaulietės daina

Pirmą kartą 2012 metais vyksiančiose Žiemos jaunimo olimpinėse žaidynėse Insbruke (Austrija) skambės Šiauliuose gimusios 14-metės Emos Bagužaitės balsas. Merginos atliekama daina „This is our time“ pasirinkta oficialia žaidynių daina.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Sulaukė teigiamo atsakymo

Apie dukters pasiekimą elektroniniu laišku pranešė Evos mama Lina Hanisch. Moteris mielai sutiko atsakyti į „Šiaulių krašto“ klausimus.

— Kaip Ema pateko dainuoti iškilmingoje ceremonijoje?

— Jaunimo olimpiadoje bus atliekama Emos daina „This is our time“. Atidarymo ceremoniją tiesiogiai transliuos įvairių šalių televizijos, stadione laukiama apie 15 tūkstančių žiūrovų.

Dainą specialiai Emai 14-ojo gimtadienio proga sukūrė du vokiečių kompozitoriai. Dainos temą sugalvojo pati Ema. Galutinis variantas visiems patiko, prasidėjo įrašai studijoje.

Sužinojęs apie pirmąsias Žiemos jaunimo olimpines žaidynes Insbruke, mano vyras iš karto pagalvojo apie Emą ir jos dainą.

Ilgai nedvejoję, kreipėmės į Olimpinių žaidynių organizacinį komitetą. Organizatoriai dar nebuvo išsirinkę dainos, bet siūlančiųjų buvo labai daug. Tarp jų — netgi gerai Austrijoje žinomi dainininkai.

Teko įveikti kelių etapų atranką. Lemiamo atsakymo laukėme beveik 3 mėnesius. Ir sulaukėme! Ema labai laiminga. Sėkmę lėmė geras dainavimas, patirtis scenoje, įdomi daina bei amžius. Emai tuoj sueis 15-ka, o Olimpinėse žaidynėse dalyvaus jaunimas nuo 14 iki19 metų.

— Kaip vyksta pasirengimas šiam įvykiui? Kiek tenka repetuoti?

— Ema baigė įrašinėti galutinę stadionui skirtą dainos versiją. Dabar vyksta renginiai, reklamuojantys Olimpines žaidynes. Juose dainuoja ir Ema.

— Kaip Insbrukas rengiasi šiam įvykiui?

— Žaidynės vyks kitų metų sausio 13— 22 dienomis. Jaunimo olimpiadai rengiamasi jau dvejus metus. Pastatytas naujas, labai modernus olimpinis kaimelis. Visi labai stengiasi, kad renginys būtų stulbinamas.

Insbrukas yra vienintelis miestas pasaulyje, kuriame vyks jau trečios žiemos olimpines žaidynės. Pirmosios buvo 1964, antrosios — 1976.

Į Šiaulius grįžta kasmet

— Austrijoje gyvenate ne vienerius metus. Kokia jūsų išvykimo į šią šalį istorija?

— Į Austriją su Ema išvykome prieš 10 metų. Netrukus ištekėjau antrą kartą, už austro. Nuo tada visi kartu ir gyvename nuostabiame Zillertal slėnyje, Tirolyje. Čia, Alpėse, jaučiamės puikiai.

— Ar lengvai pritapote svečioje šalyje? Koks austrų požiūris į emigrantus?

— Pirmieji metai buvo patys sunkiausi. Abiem su dukra reikėjo išmokti vokiečių kalbą. Ema pradėjo lankyti darželį ir labai greitai prašneko vokiškai, netgi žaisdama viena su lėlėmis kalbėdavo nauja kalba.

Aš pradėjau kalbėti po 6 mėnesių. Čia gyvenantys žmonės kalba dialektu, kuris visiškai skiriasi nuo oficialios kalbos. Mokėmės, galima sakyti, dviejų kalbų.

Mano vyras Gerhardas turi savo verslą, tad iš karto buvau įtraukta į įmonės veiklą. Taip ir įsitvirtinau.

Austrai labai draugiški žmonės, niekada nesijaučiau emigrante, turiu visas teises, kaip ir kiti Austrijos piliečiai. Jaučiuosi čia sava. Vienintelė problema, kuri kyla Emai — lietuviška pavardė, kurios niekas neištaria teisingai ir visą laiką iškraipo. Bet mes jau pripratome.

Lietuvių čia beveik nėra. Stebiuosi, kad jie dar neatrado tokio rojaus kampelio.

Į Šiaulius grįžtame kasmet, nors ir trumpam. Mylime gimtąjį miestą, jame gražu ir labai gera.

Daugiau galimybių

— Kada Ema susidomėjo muzika? Koks muzikos stilius artimiausias sielai?

— Ema nuo vaikystės ateitį sieja su muzika, didžiausia jos svajonė tapti pasaulyje garsia dainininke.

Dainuoti pradėjo būdama 4-erių. Kurdavo tekstus, melodijas ir dainuodavo prieš veidrodį. Vėliau grojo gitara, šokdavo. Kai suėjo 9 metai, padovanojome karaokė įrangą, užrašėme į muzikos mokyklos vokalo pamokas. 11-metė dainavo pirmajame konkurse. Nuo tada dalyvauja visur, kur tik spėja.

Ema yra baigusi popmuzikos mokyklą, kasdien atlieka vokalo pratimų programą namie.

Pakeitėme kelis vokalo mokytojus, kol radome tinkamiausius. Dabar Emą moko du vokalo mokytojai: vokietė ir amerikietis, kurie yra išugdę ne vieną garsų atlikėją.

Ema turi ypatingą, žemą balsą, retą tokio amžiaus merginoms. Artimiausias sielai muzikos stilius jai — pop/soul.

— Koks požiūris į jaunuosius talentus Austrijoje?

— Austrijoje yra žymiai daugiau galimybių jauniems talentams nei Lietuvoje. Daugiau konkursų, jauni žmonės labiau vertinami, giriami ir motyvuojami. Visi austrai gali dalyvauti ir Vokietijos konkursuose, bei atvirkščiai.

Dauguma lietuvių klaidingai mano, kad Vakarų šalyse viskas remiama. Atvirkščiai, austrams net mintis nekyla, kad kažkas kažką turi duoti. Viskas uždirbama savo darbu, tėvai stengiasi dėl vaikų ateities, vyrauja netgi šioks toks šeimos ir vaikų kultas. Sportininkai, dainininkai, menininkai — visi buvo remiami savo tėvų, dažnai paprasčiausių darbininkų.

Emos vokalo pamokas, keliones į konkursus, drabužius, komponuojamas dainas, fotosesijas ir kitas išlaidas finansuojame mes su vyru.

Išlaidos didelės, bet daug ir dirbame: šešių dienų darbo savaitę visus metus. Atostogaujame 14 dienų. Vaikai Ema ir Leo (mūsų bendras sūnus) yra mums labai svarbūs, ypač jų lavinimas.

Tėveliams norėčiau iš širdies patarti — remkite vaikų talentus. Kartais trumpas pagyrimas ir nedidelis įvertinimas gali būti lemiamas vaiko ateičiai. Leiskite vaikui pačiam atrasti save, neverskite lankyti būrelių vien todėl, kad draugų vaikai tai daro.

Viskas yra mūsų pačių rankose. Jau senokai praėjo laikai, kai kažkas kažką atrasdavo, remdavo finansiškai, „padarydavo“ žvaigždę. Sėkmė dažniausiai yra sunkaus darbo rezultatas.

SOLISTĖ: Šiauliuose gimusios Emos Bagužaitės daina „This is our time“ skambės 2012 metų jaunimo olimpinėse žaidynėse Insbruke. 

TIKSLAS: Keturiolikmetė Ema Bagužaitė siekia dainininkės karjeros.

Andreas ORTNER nuotr.