Didžėjus kuria muziką kompiuteriu

Didžėjus kuria muziką kompiuteriu

Didžėjus kuria muziką kompiuteriu

Dvidešimt trijų metų šiaulietis Artūras Marcinkevičius laisvalaikiu kompiuteriu kuria transo stiliaus muziką, rengia pasirodymus naktiniuose klubuose ir yra renginių ciklų Šiauliuose „Sonar room“ organizatorius. Jis — vienas iš nedaugelio Lietuvoje, kuris kuria transo stiliaus muziką. Ateityje Artūras planuoja išleisti albumą.

Asta ŽVINKLYTĖ

redakcija@skrastas.lt

Muzika kompiuteryje

Pseudonimą Sweet Euphony Artūras sugalvojo pats. Išvertus iš anglų kalbos jis reiškia „saldus skambesys“. “Pseudonimas apibūdina mane ir leidžia žmonėms suprasti, kokios muzikos galima iš manęs tikėtis. Melodinga muzika, svaiginanti atmosfera, stipri ir išjudinanti ritmika — tai aš“, — sako vaikinas.

Kurti muziką jaunuoliui teko įvairiose vietose: bare, kavinėje, klube, bet pagrindinė kūrybos vieta yra jo kambarys.

„Muzika kuriama kompiuteryje. Ten turiu sukaupęs nemažai garsų, virtualių sintezatorių ir garso apdirbimo programų. Kiekvienas kūrinio elementas yra koreguojamas (garsas, tembras ir panašiai). Tai užima begalę laiko“, — sako didžėjus.

Jį didžiausias įkvėpimas užplūsta ne pačiomis linksmiausiomis gyvenimo akimirkomis. Idėjų kūrybai jis semiasi iš mėgiamos muzikos kūrinių, užsienio prodiuserių pamokų bei patarimų.

Artūras dalyvauja ir konkursuose: „Teko dalyvauti konkurse, kurį organizavo vokiečiai 2007 metais. Reikėjo internetinėje svetainėje duotoms kūrinio vokalo partijoms ir kai kuriems garsams sukurti “remiksą“. Laimėti nepavyko, tačiau įgyjau nemažai patirties dirbant su vokalo įrašais“.

Artūras muzika domisi nuo vaikystės. „Vaikystėje klausiau tai, ką klausė mano tėvai. Apie transo muziką sužinojau, kai mokiausi mokykloje. Per informatikos pamoką, klaidžiodamas internete išgirdau vieną muzikos kūrinį. Pasidomėjęs sužinojau, kad jis yra transo muzikos stiliaus. Tada aš pradėjau ieškoti daugiau transo atlikėjų ir labiau domėtis“, — su šypsena prisimena Artūras.

„Mane sužavėjo tai, jog visas mintis ar idėjas galima paversti muzika naudojantis kompiuteriu su specialiomis muzikos kūrimo programomis“.

Kurti išmoko pats

Kūrybos pradmenis vaikinui teko išmokti pačiam: „Paromis sėdėdavau prie kompiuterio, kol įsiminiau kiekvieno priliesto mygtuko funkciją. Po metų, kai įsivedžiau internetą, tobulėti buvo žymiai lengviau. Didžiausią patirtį gavau tada, kai atradau Lietuvos pradedančiųjų muzikos kūrėjų bendruomenę vienoje internetinėje svetainėje. Ten talpinama sava kūryba, komentuojama, kritikuojama, giriama bei dalijamasi patarimais. Ten patalpinęs kelis savo kūrinius susilaukiau neblogų atsiliepimų. Taip atkreipiau jaunųjų prodiuserių dėmesį, į kurių ratą vėliau buvau pakviestas“.

Artūras, pradėjęs kurti, nusprendė savo muziką parodyti viešai. „Įdomu tai, jog pirmą kartą grojau ir organizavau vakarėlį savo dvidešimt antrojo gimtadienio dieną, o laikrodžiui išmušus dvyliką, stojau prie grotuvo. Tai buvo viena maloniausių ir įsimintiniausių akimirkų“, — sako A. Marcinkevičius.

PSEUDONIMAS: Sweet Euphony („saldus skambesys“) — Artūras Marcinkevičius pasirinko pseudonimą, kuris apibūdintų jo asmenybę.

PRADŽIA: Didžėjus Artūras Marcinkevičius pirmą kartą savo kūrybą parodė viešai per savo gimtadienį....

Asmeninio albumo nuotr.