Bai­gia­si tau­ti­nio at­vi­ru­ko kon­kur­sas

Bai­gia­si tau­ti­nio at­vi­ru­ko kon­kur­sas

KONKURSAS

Baigiasi tautinio atviruko konkursas

Kovo 11-ąją baigsime tautinio atviruko konkursą. Kitame „Šiaulių krašto“ priede „Keturi kampai“ paskelbsime konkurso nugalėtojus.

Dalį atvirukų spausdiname laikraštyje, visų dalyvių darbus galite pamatyti internetiniame „Šiaulių krašto“ puslapyje www.skrastas.lt

Jei kyla klausimų, skambinkite telefonu (8 41) 591578.

Su švente!

Linkėjimai Lietuvai – iš Kuršėnų

Dvylika atvirukų atsiuntė Kuršėnų meno mokyklos dailės mokytojos Dalios Jokubauskienės mokiniai.

LINKĖJIMAS: „Tebūnie tai sveikinimas Tau, sklindantis iš pačių slapčiausių širdies kampelių, kupinas tikrumo, nuoširdumo ir laisvos jaunystės jausmo“, – rašo Paulina Buinytė (17 metų).

DOSNUMAS: „Tu davei man duoną ir davei man žodį... Tu davei man kūną ir davei man sielą... Tu man ištiesei dosnią ir švelnią motinos ranką...“, – rašo Evelina Čeplinskytė (15 metų).

LELIJA: „Lietuva juodam net kelyje – Tu gražiausia, Tu balčiausia lelija...“, – rašo Sandra Budinaitė (17 metų).

BRANGYBĖ: „Lietuva – tu kaip mama man esi viena“, – rašo Inesa Arvasaitė (15 metų).

MEILĖ: „Kiekvienas myli tėvynę ne dėl to, kad ji yra didelė, bet dėl to, kad sava“, – Viktorija Jazdauskaitė (16 metų) pasirinko šiuos Senekos žodžius.

ŽODŽIAI: „O virš tų krantų, virš to mylimo Nemuno dangus toks skaistus švelnus, toks lietuviškas – žiūri žiūri ir negali atsižiūrėti. Tuomet širdis smarkiau pradeda plakti, o siela nudžiugus himną pradeda giedoti tam, kuris tėvynę tau davė Lietuvą“, – Viktorija Bakanauskaitė (16 metų) pasirinko M. K. Čiurlionio žodžius.

TĖVYNĖ: „Dažnai girdžiu žmones kalbant: užsienyje gyvenimas geresnis. Tačiau jie pamiršta svarbiausia – ten nėra ir niekada nebus Tėvynės“, – rašo Gretė Milašiūtė (16 metų).

ATEITIS: „Kas yra Tėvynė? Tai praeitis, kuria didžiuojamės. Tai dabartis, kurią galime keisti. Tai ateitis, kurią turime kurti čia, Lietuvoje“, – rašo Gretė Milašiūtė (16 metų).

RŪTA: Rimvydo Felinskio (15 metų) atvirukas.

SVEIKINIMAS: „Su gimtadieniu Lietuva“, – sveikina Andrius Bolonkinas (11 metų).

MEDIS: „Širdy jaučiu širdies, jos gailestingos širdies gyvybę. Aš su jos žodžiu suaugau – kaip šaknis ar kaip išlinkus šaka suaugau su pačiu medžiu“, – rašo Aigilė Dunauskaitė (15 metų).

Džiaukimės ir didžiuokimės!

Nuotaikingą atviruką sukūrė Rūta Savickienė. „Kiek galima per tautines šventes raudoti, nerti juodus kaspinus ir drožti rūpintojėlius? Pasidžiaukime, pasididžiuokime, tuo mes turime, o turime tikrai daug šaunių dalykų: gražius miestus, jūrą, gintaro lobius, skanią juodą duoną, mūsų šviesulį krepšinį, didžkukulių puodynes, įžymius žmones, kurie garsina mūsų tėvynę.“

ŠVENTĖ: „Yra juk pasakyta: „Šventes švęsk!“, tai ir atšvęskime!“ – ragina atviruko autorė Rūta Savickienė.

Keturi atvirukai atkeliavo iš Triškonių pagrindinės mokyklos. Juos kūrė mokiniai ir mokytoja.

„Gedimino pilies istorija“. Liutaura Žemaitytė (8 metai).

„Gimtinė“. Erika Lukoševičiūtė (11 metų).

„Varpas„. Eglė Gailiūnienė (Triškonių pagrindinės mokyklos mokytoja).

„Piešiu Lietuvą“. Iveta Malinauskaitė (11 metų).

 

 

 

Šiaulių "Romuvos" gimnazijos moksleivių atvirukai:


"Pažvelgę į pasaulio valstybių žemėlapį mes matome didžiausias valstybes, o tarp jų pamatome juodą taškelį, kuris reiškia, kad toje vietoje yra mūsų valstybė – Lietuva. Tai mūsų namai ir šaknys, todėl mes mylim Lietuvą", – rašo 4F klasės gimnazistė Kristina Šventažerskaitė.


Lietuvą myliu dėl begalinio gamtos grožio ir dvasinės ramybės, kurią čia jaučiu. Seneka yra pasakęs: "Tėvynę mylime ne dėl to, kad ji didelė, o dėl to, kad sava." Čia aš jaučiuosi saugi", – rašo Inesa Remeikaitė.


"Lietuva man mieliausia, nes turi unikalų Baltijos kraštovaizdį – miškus, kalvas, ežerus, upes, kopas. Jos gamta nepaprasta todėl tik Lietuvoje man gera", – rašo Radvilė Juozapaitytė (2B ).


"Man Lietuva brangi, nes čia gimiau, žengiau pirmuosius žingsnius, išmokau lietuvišką žodį. Kai sunku, norisi bėgti, tačiau visada gera sugrįžti, nes čia yra mūsų namai", – rašo Rūta Petronaitytė (4F). 

 


"Man Lietuva pati brangiausia, čia aš gimiau ir užaugau", – rašo Ieva Umaraitė (3D).