Tortas „Medutis“

Artūro STAPONKAUS nuotr.

Irena MONSTAVIČIENĖ, Šiaulių miesto žmonių su negalia klubo „Židinys“ prezidentė, perima receptų dalijimosi estafetę iš savo kolegų visuomeninkų ir siūlo šiuos metus baigti su „Medučio“ tortu.

„Tą tortą kepu gal jau 40 metų per šventes, gimtadienius. Ir per šias šv. Kalėdas pasidariau, nors buvau viena dėl griežto karantino, kurio laikomės, vaikai saugo mane“, – sako ponia Irena.

Tortas „Medutis“

Reikės: 10 šaukštų medaus, 150 g sviesto, stiklinės cukraus, 5 kiaušinių, 1 šaukštelio kepimo miltelių, 8 stiklinių persijotų miltų. Lakštams pertepti viskio šlakelio. Tortui pertepti: 400 g grietinėlės, želė, riešutų, cukraus (pagal skonį), rūgščios druskelės (pagal skonį). Puošimui: vaisių ar uogų, mėtos lapelių.

Pirmiausia į dubenį dedu medų, sviestą, cukrų ir ištirpinu ant garų vis maišydama. Kiaušinius išplaku ir supilu į ištirpintą medaus, sviesto masę. Išmaišau, nuimu nuo garų ir į tą masę pilu persijotus miltus. Išminkau tešlą, pasidarau iš jos nedidelius vienodus gabaliukus. Kai kas tešlą palaiko šaldytuve, bet aš to nedarau.

Tešlos gabaliukus labai plonai iškočioju, uždėjusi lėkštę išspaudžiu apvalios formos lakštus. Kepu iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 8–10 minučių. Vis pasižiūriu ir, kai tik gražiai pageltonuoja, vienus traukiu iš orkaitės, kitus dedu.

Pertepimui padarau želė, kai sustingsta, smulkiai supjaustau. Pasiruošiu riešutus – lazdyno ar migdolų, ar graikinių – kas kokius mėgsta gali dėti.

Kremui imu 400 g grietinėlės, ją išplaku, dedu cukraus (pagal skonį) ir truputį rūgščios druskelės (irgi pagal skonį).

Lakštus pirmiausia aptepu viskiu, kai susigeria, tepu grietinėlės kremo sluoksnį, barstau susmulkintus riešutus ir želė gabaliukus, dedu kitą lakštą ir vėl tepu kremą, beriu riešutus ir želė. Baigusi tortą sluoksniuoti viršų apiberiu sutarkuoto lakšto trupiniais, dedu vaisių, uogų, mėtų lapelių. Galima cukraus pudra puošti. Puoškite pagal savo fantaziją ir galimybes. Šaltai palaikykite, kai viskas susigeria, labai skanu.

Naujaisiais metais linkiu visiems sveikatos, stiprybės, kantrybės, nepasiduoti negandoms ir gerėtis gyvenimu, kiekviena sutikta diena!

1