Žvejybos etiketas ir taisyklės: kaip žvejoti atsakingai?

Autorių nuotr.
Kiekvienas naujas žvejys susiduria su nemažai klausimų. Pavyzdžiui – kur rasti kokybišką įrangą? Kokios yra pagrindinės žvejybos taisyklės? Ar egzistuoja atskiras žvejų etiketas? Žinoma, tikėtina, kad klausimų kyla ir gerokai daugiau. Visgi, atsakysime į jau minėtus.

Nemažai puikios įrangos žvejybai rasite fishon.lt/. Be to, įvairios žūklės taisyklės ir atskiras etiketas tikrai egzistuoja. Žinoma, tikėtina, kad daugiau dalykų sužinosite su laiku. Visgi, aptarkime esmines žvejybos taisykles, naudingas pradedantiesiems.

Esminės žvejybos taisyklės

Daugumoje Lietuvos upių ir ežerų žvejyba yra draudžiama spalio–gruodžio mėnesiais. Taigi, norintiems užsiimti žūkle šiuo metu, svarbu plačiau pasidomėti šaltojo laikotarpio taisyklėmis. Kita vertus, egzistuoja nemažai reikalavimų, susijusių su pačiu laimikiu. Pavyzdžiui, vienos žūklės metu bendras sugautų žuvų svoris negali viršyti 5 kilogramų, o Kuršių mariose – 7 kilogramų. Be to, bendras sugautų plėšrių žuvų kiekis negali viršyti 5 vienetų. Jeigu pagavote laimikį, kuris neatitinka nurodytų taisyklių, turite iškart šį paleisti į tą patį vandens telkinį.

Žvejybos įrankių naudojimas

Nuo sausio 2 iki balandžio 30 dienos masalui naudoti žuvelę yra draudžiama. Taigi, svarbu pasirinkti kitą variantą. Žvejojant iš vandens transporto priemonės, vienas asmuo vienu metu gali naudoti ne daugiau nei 2 meškeres. Išimtis galioja tik tuomet, jeigu transporto priemonė yra kaip nors sustabdyta. Svarbu paminėti, kad bendras naudojamų kabliukų skaičius negali viršyti 6 vienetų. Dvišakis ar trišakis kabliukas yra laikomas vienu.

Žvejo bilietas arba kortelė

Visiems mėgėjams žvejams yra reikalingas žvejo bilietas arba žvejo kortelė. Visgi, gerokai dažniau naudojamas būtent pirmasis variantas. Su žvejo bilietu galima žvejoti valstybiniuose vandens telkiniuose, kuriuose nevykdoma limituota žvejyba. Tuo tarpu, žvejo kortelė yra reikalinga tuomet, kai žūkle užsiimate ten, kur organizuojama limituota žvejyba. Svarbu paminėti, jog egzistuoja kelios išimtys, kuomet žvejo bilietas nėra reikalingas. Tai 4 šventės – Vasario 16, Kovo 11, Liepos 6 ir Rugpjūčio 15. Šiomis dienomis visi asmenys gali žvejoti nemokamai tose vietose, kur žvejyba nėra limituota.