
Naujausios
Ar papildai gali pakeisti sveiką mitybą?
Dauguma mitybos specialistų sutinka – subalansuota mityba yra geriausias būdas gauti visus reikiamus vitaminus ir mineralus. Tačiau realybė kitokia: greitas gyvenimo tempas, prastos kokybės maistas ir sezoniškumas dažnai sukelia tam tikrų medžiagų trūkumą.
Kai kuriais atvejais papildai gali padėti:
Trūkstant tam tikrų vitaminų ar mineralų. Pavyzdžiui, vitamino D trūkumas žiemą yra itin dažnas, nes mažai laiko praleidžiame saulėje.
Sergant lėtinėmis ligomis. Tam tikri sveikatos sutrikimai, pavyzdžiui, anemija, gali reikalauti papildomo geležies vartojimo.
Sportuojant ir turint didesnį fizinį krūvį. Aktyviai sportuojantys žmonės dažnai naudoja baltymų, B grupės vitaminų ar magnio papildus.
Esant tam tikrai mitybai. Vegetarai ir veganai dažnai turi vitamino B12 trūkumą, nes jis daugiausia randamas gyvūninės kilmės produktuose.
Tačiau jei valgote daug daržovių, vaisių, grūdų, riešutų ir kitų naudingų produktų, papildai gali būti nereikalingi.
Kada papildai yra pinigų švaistymas?
Ne visi produktai yra veiksmingi. Kai kurie papildai yra tiesiog rinkodaros triukas, kuris remiasi žmonių noru gyventi sveikiau.
Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?
Stebuklingi pažadai. Jei produktas žada momentinius rezultatus – pavyzdžiui, greitą svorio metimą ar staigų energijos padidėjimą – greičiausiai tai tik gudri reklama.
Multivitaminai be aiškaus poreikio. Jei organizmui nieko netrūksta, papildomas vitaminų vartojimas dažnai neturi jokios realios naudos.
Sintetinės sudėtinės dalys ir pigūs užpildai. Kai kurie gamintojai naudoja perdirbtas, mažai įsisavinamas medžiagas, kurios neduoda jokios naudos organizmui.
Kaip išsirinkti kokybiškus papildus?
Kadangi rinkoje gausu įvairių produktų, svarbu žinoti, į ką atkreipti dėmesį perkant.
Keletas patarimų:
Tikrinti sudėtį. Geriausia, kai papildai turi kuo mažiau sintetinių priedų ir nereikalingų užpildų.
Rinktis patikimus gamintojus. Kuo geriau žinomas prekės ženklas, tuo didesnė tikimybė, kad produktas bus kokybiškas.
Pasitikrinti poreikį. Jei turite abejonių, geriausia atlikti kraujo tyrimus ir pasikonsultuoti su gydytoju.
Atkreipti dėmesį į formą. Pavyzdžiui, organizmas geriau įsisavina tam tikras magnio, kalcio ar vitamino B12 formas nei kitas.
Ar verta investuoti į papildus?
Viskas priklauso nuo individualios situacijos. Jei jūsų mityba nesubalansuota, gyvenate itin aktyviai ar susiduriate su tam tikrais sveikatos iššūkiais, papildai gali būti naudingi. Tačiau nereikėtų jų laikyti stebuklingu sprendimu, kuris kompensuos nesveiką gyvenimo būdą.
Jei ieškote kokybiškų papildų, galite pasidomėti daugiau https://papildupasaulis.lt/.