Virtuvės maišytuvai: kaip išsirinkti tinkamą ir gerą maišytuvą?

maisytuvai
Daugelis laikosi nuomonės, kad maišytuvas yra dažniausiai ir intensyviausiai naudojamas virtuvėje. Ir iš tiesų, virtuvė be maišytuvo būtų sunkiai įsivaizduojama. Tai įrenginys leidžiantis patogiai ir lengvai išplauti indus, puodus, ruošti maistą ar paprasčiausiai nusiplauti rankas.

Vandens maišytuvai – neatsiejama praustuvės, plautuvės dušo ar vonios dalis. Tai įrenginys, kuris sumaišo karštą ir šaltą vandenį, suteikia norimą vandens temperatūrą bei lengvą ir patogų naudojimąsi. Tiesa, vieni maišytuvai gali būti skirti specialiai dušui ar voniai, kiti - praustuvui, o dar kiti - virtuvės plautuvei. Na, o daugelis laikosi nuomonės, kad maišytuvas yra dažniausiai ir intensyviausiai naudojamas virtuvėje. Ir iš tiesų, virtuvė be maišytuvo būtų sunkiai įsivaizduojama. Tai įrenginys leidžiantis patogiai ir lengvai išplauti indus, puodus, ruošti maistą ar paprasčiausiai nusiplauti rankas. Tačiau, virtuvės maišytuvai būna skirtingi. Jie ne tik skiriasi savo tipais, bet ir išvaizda. Šiame straipsnyje, rasite naudingos informacijos, kuri padės pasirinkti tinkamą ir gerą virtuvės maišytuvą. 

Tipas 

Tik pagalvokite, koks būtų sudėtingas ir nepatogus gyvenimas, jei virtuvėje nebūtų maišytuvo. Be jo neįsivaizduojamas indų plovimas, maisto ruošimas, rankų plovimas. Tai vienas iš svarbiausių ir, vienareikšmiškai, reikalingiausių įrenginių. Tačiau, norint išsirinkti tinkamą ir kokybišką virtuvės maišytuvą, prieš pradedant paieškas naudinga žinoti, kad jie gali būti skirtingų tipų. Galima išskirti kelis pagrindinius tipus: tai sieniniai arba prie plautuvės montuojami maišytuvai, kurie gali būti ir skirtingų rūšių. Standartu laikomi tie virtuvės maišytuvai, kurie yra montuojami į plautuvę su viena skyle. Toks maišytuvas gali susidaryti iš snapo ir vienos arba dviejų atskirų rankenėlių. Nors, seniau itin populiarūs buvo maišytuvai, turintys dvi rankenėles, atskirą šaltam ir atskirą šiltam vandeniui, šiomis dienomis, beveik visi renkasi maišytuvus su viena rankenėle. Toks maišytuvas leidžia itn lengvai ir patogiai reguliuoti vandens temperatūrą. Prie sienos montuojami maišytuvai - dar vienas maišytuvų tipas. Tiesa, virtuvėje jie naudojami rečiau. Toks maišytuvas yra montuojamas prie sienos, reikalauja specialaus, atskiro vožtuvo. Tai geras pasirinkimas tiems, kurie pasirenka plautuvę be skylės maišytuvui. Galima pasirinkti ir trijų dalių maišytuvus, kurie susideda iš snapo ir dviejų rankenėlių. Virtuvėje, taip pat, itin plačiai naudojami ištraukiamo tipo maišytuvai. Tokių maišytuvų snapas turi ištraukiamą, besitampančią žarnelę, kuri padeda itin patogiai plauti indus, išplauti didelius puodus. Tiesa, tokie maišytuvai, dažniausiai, būna gana masyvūs ir stokoja elegancijos. Galiausiai, kaip atskirą maišytuvų tipą galima išskirti ir virtuvinius filtrų maišytuvus. Tokie maišytuvai ne tik suteikia šaltą ir karštą vandenį, bet ir geresnės kokybės vandenį. Tiesa, jie yra prijungiami prie vandens filtro ir filtravimo sistemos, kuri montuojama po plautuve. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori namuose mėgautis geresnės kokybės vandeniu.

Medžiaga ir dizainas 

Nuo virtuvės maišytuvo medžiagos priklauso tai, koks ilgaamžis ir patvarus maišytuvas bus. Nors virtuviniai maišytuvai yra gaminami iš keramikos, plastiko ar net stiklo, patvarūs metaliniai, pavyzdžiui, tie, kurie yra pagaminti iš chromo, bronzos ar nikelio, yra populiariausi. Chromo maišytuvus itin lengva valyti, tačiau jie gana brangūs. Tiesa, jie pasižymi ir geru patvarumu. Nikelio maišytuvai gali būti skirtingų dizainų, o pati medžiaga reikalauja nuolatinės priežiūros ir valymo, kadangi, ant šių maišytuvų matomi vandens lašeliai ir pirštų antspaudai. Bronziniai maišytuvai - tradiciniai. Jie turi rusvą atspalvį, dažnai yra naudojami tradicinio stiliaus virtuvėse. Tiesa, nėra itin brangūs. Tačiau, derėtų dėmesį atkreipti ne tik į medžiagą, iš kurios pagamintas maišytuvas, bet ir į patį dizainą. Nuo jo priklauso kaip maišytuvas atrodys ir derės virtuvėje. Tradiciniai - sidabriniai, chromo spalvos maišytuvai. Jie puikiai dera prie bet kokio virtuvės stiliaus. Taip pat, jie gali būti tiek blizgūs, tiek matiniai. Šiomis dienomis itin populiarūs yra bronzos spalvos maišytuvai. Jie atrodo elegantiškai ir prabangiai. Tiesa, daugelis renkasi ir spalvotus maišytuvus, kurių populiariausi - juodi. Jie puikiai tinka prie modernaus, minimalistinio stiliaus. Daug dėmesio skirkite ir maišytuvo snapo dizainui. Virtuvėje gana naudingi yra aukštus snapus turintys maišytuvai, kadangi, jie suteikia daugiau erdvės, leidžia patogiai išplauti didelius puodus ir indus, o taip pat, ir pačią plautuvę. Žemi snapai atrodo gražiai, bet dažnu atveju, nėra tokie praktiški. Taip pat, virtuvėje gana naudingi yra ir ilgus snapus turintys maišytuvai, kurie apimą visą plautuvės dydį. 

Platus virtuvės bei vonios kambarių maišytuvų pasirinkimas - varle.lt svetainėje. Čia visada žemos kainos!

Užs. Nr. 500219