Vilioja darbas užsienyje? Pasidomėkite įdarbinimo agentūrų teikiamomis paslaugomis

unsplash.com nuotr.
Dauguma žmonių yra susidūrę su darbo paieškomis. Vieni tinkamą darbą susiranda greitai ir lengvai, o kitiems šis procesas užtrunka ilgiau ir kelia įtampą.

Vieni nusprendžia darbo ieškoti kuo arčiau savo gyvenamosios vietos, o kiti darbo galimybių horizontus gerokai praplečia. Juk išties darbas Olandijoje, Norvegijoje, Ispanijoje ar kitose Europos šalyse gali tapti puikia proga užsidirbti pinigų, o kartais ir iš esmės pakeisti savo gyvenimo kelią. Darbo paieškos savo šalyje daugiau ar mažiau yra aiškios. O ką daryti, jeigu nusprendėte darbinės veiklos ieškoti svetur?

Įdarbinimo užsienyje agentūros gali tapti puikia išeitimi

Viena iš puikių galimybių susirasti darbą užsienyje yra legaliai veikiančios įdarbinimo užsienyje agentūros. Jos itin tinka tiems, kurių svetimos, o ypač anglų, kalbos įgūdžiai nėra geri, kurie neturi jokių kontaktų užsienyje, ir nežino, nuo ko pradėti darbo paieškas kitoje šalyje. O galbūt tiesiog neturi laiko ar nenori apsikrauti papildomais rūpesčiais, tad žymiai mieliau juos patikėtų profesionalams.

Visais išvardytais atvejais būtent tokios, darbą užsienyje siūlančios, įmonės yra puiki išeitis. Jos ne tik turi sukaupusios patikimų, darbuotojų ieškančių užsienio įmonių bazę, bet taip pat puikiai išmano įdarbinimo procedūras. Tokių agentūrų darbuotojai, sužinoję apie jūsų gebėjimus, sukauptą darbo patirtį bei lūkesčius, parinks jums tinkamiausią darbą bei pasirūpins visais reikiamais dokumentais. Jūs, dar prieš išvykdami į užsienį, jau žinosite būsimo darbo sąlygas ir būsite pasirašę darbo sutartį. Taigi, iš gimtosios šalies iškeliausite būdami tikri, kad, vos atvykę į užsienio šalį, galėsite iškart pradėti legalią darbo veiklą.

Padės surasti apgyvendinimą

Be to, savo veiklą gerai atliekančios įdarbinimo įmonės pasirūpins ir tuo, kad šalyje, kurioje galbūt dar niekada ir nebuvote, jūs turėtumėte kur apsistoti. O tai labai svarbu, nes, patikėkite, ieškant darbo užsienyje savarankiškai, apgyvendinimo paieška gali tapti ne mažesniu galvos skausmu nei pačio darbo paieška. Juk yra svarbu, kad, atvykę dirbti, jūs turėtumėte ne tik stogą virš galvos už prieinamą nuomos mokestį, bet ir bent minimalias sąlygas, tinkamas normaliam gyvenimui.

Be to, darbo agentūros dažnai gali pasiūlyti galimybę apsigyventi viename būste kartu su tautiečiais. O pastarieji, dirbant užsienio šalyje, kurioje nėra draugų ir artimųjų, o dėl kalbos barjero sunku užmegzti naujas pažintis, gali tapti labai reikalinga jūsų naujo gyvenimo etapo dalimi.

Dar vienas svarbus aspektas – tai gyvenamosios vietos lokacija. Įdarbinimo kompanijų darbuotojai, žinodami miestą, į kurį jūs vykstate, parinks naują gyvenamąją vietą, esančią kuo arčiau darbovietės. O taip pat detaliai papasakos, kokiu maršrutu ir transportu jums bus patogiausia kasdien pasiekti darbo vietą.

Sveikatos draudimu taip pat pasirūpins įdarbinimo agentūra

Daugelis dažniausiai nesusimąsto, kad ateityje gali atsitikti kažkas negero. Tačiau, pavyzdžiui, pasirūpinti sveikatos draudimu net, vykstant trumpoms atostogoms į kitą šalį, yra labai rekomenduojama. Tad ką jau bekalbėti apie ilgalaikį išvykimą dirbti į užsienį. Niekas nėra apsaugotas nuo susirgimo ar net nelaimingo atsitikimo. O, prireikus gydytojo paslaugų ar net ilgesnio gydymo ligoninėje šalyje, kurioje dirbate, neturint sveikatos draudimo, jums teks gerokai patuštinti piniginę. Brangios gydymo paslaugos kartais net gali užkelti didelę naštą ant artimųjų pečių. Žinoma, galima bandyti draudimu pasirūpinti patiems, tačiau susigaudyti painiuose biurokratiniuose svetimos šalies labirintuose gali būti išties sudėtinga.

Tad dar vienas didelis įdarbinimo agentūrų teikiamas privalumas yra pasirūpinimas sveikatos draudimu bei kitomis priklausančiomis socialinėmis garantijomis. Būtent agentūrų darbuotojai užpildys visas reikiamas formas ir pateiks būtinus dokumentus, kad susirgę jūs galėtumėte gauti reikiamas sveikatos priežiūros tarnybų bei kitų socialinių įstaigų teikiamas paslaugas.

Nuolatinis palaikymas darbo užsienyje metu
Verta žinoti ir tai, kad patikimų ir gerą reputaciją turinčių įdarbinimo agentūrų darbas nesibaigia ties jūsų išvykimu pas jų surastą darbdavį. Savaime suprantama, kad tiek adaptacija svetimoje šalyje, tiek darbo pradžia naujoje aplinkoje gali kelti nemažų iššūkių. Todėl yra labai svarbu žinoti, kad, iškilus neaiškumams su darbdaviu ar atsiradus įvairiems, net ir buitiniams, klausimams, jūs turėsite galimybę bet kada kreiptis į jums darbą suradusios bendrovės konsultantus. Jie tarpininkaus, iškilus problemoms darbe, suteiks informaciją apie jūsų turimas teises, patars, kaip geriau elgtis įvairiose situacijose.

Skirkite laiko įdarbinimo įmonės paieškoms

Taigi, įdarbinimo užsienyje agentūrų teikiami privalumai, palyginti su savarankiška darbo užsienyje paieška, yra nemaži. Žinoma, nedera pamiršti, kad už jų paslaugas reikės susimokėti. Tačiau tai padarę, jūs galėsite sutaupyti savo laiko, nervų, o kartais ir pinigų.

Taigi, galiausiai, jeigu, įvertinę savo galimybes darbą susirasti savarankiškai, nusprendėte kreiptis į agentūrą, nepagailėkite laiko tinkamos agentūros paieškoms. Šiuo metu Lietuvoje įdarbinimo užsienyje paslaugas teikia nemažai įmonių. Siekdami išsirinkti tikrus šios srities profesionalus ir patikimus palydovus naujame gyvenimo etape, įdėmiai susipažinkite su jų interneto svetainėse pateikiama informacija. Taip pat paskaitykite, ką apie juos rašo kiti, jų paslaugomis jau pasinaudoję, klientai. Bendraudami su agentūros darbuotojais, drąsiai užduokite klausimus, o, nesulaukę išsamių atsakymų, kreipkitės į kitus tokių paslaugų teikėjus. Juk jūsų laukia reikšmingas gyvenimo pokytis, tad nuoširdus dėmesys klientui turėtų būti vienas iš įdarbinimo agentūrų veiklos prioritetų.

Užs. Nr. 525744