Vestuvės brangsta kartu su gyvenimu

Vestuvės brangsta kartu su gyvenimu

Vestuvės brangsta kartu su gyvenimu

Visuotinis kainų augimas neaplenkė ir vestuvinių paslaugų. Šiaulietės renginių organizatorės Jolita Gasaitienė ir Simona Jankauskienė pripažino, kad šiemet įvairios proginės paslaugos vidutiniškai pabrango trečdaliu. Kiek gi dabar kainuoja vestuvės?

Marina OSTAPENKO

marina@skrastas.lt

EPA-ELTA nuotr.

Vestuvėms — 20 tūkstančių litų

— Ankstesniais metais buvo teigiama, kad vestuves galima iškelti už 10 tūkstančių litų. Ar šiemet šios sumos pakaktų?

— Viskas priklauso nuo to, kokių vestuvių pageidauja jaunieji. Nesiginčijame, kad šių pinigėlių užtektų apie 20 svečių šventinei vakarienei restorane, samdant įvairių sričių mėgėjus — fotografą, operatorių, muzikantus, organizuojant šventę savarankiškai, be planuotojų pagalbos.

Prabangesnės šventės trokštantys jaunavedžiai turėtų orientuotis į vidutiniškai dvigubai didesnę sumą — apie 20 tūkstančių litų. Maždaug tiek atsieitų pagrindiniai šventės akcentai, neskaičiuojant papildomų pramogų: vietos nuoma dviem dienoms su pirtimi, maistu ir gėrimais, profesionalūs muzikantai, fotografas, operatorius, šventės vedėjas, jaunųjų drabužiai ir aksesuarai. Pernai dar būtume drįsusios teigti, kad minėtiems pagrindiniams, tikrai kokybiškiems dalykams būtų pakakę ir 15 tūkstančių, dabar kainų augimui įtakos turėjo ir brangstantys degalai.

— Kiek vidutiniškai brango įvairios vestuvinės paslaugos?

— Pateiksime pavyzdį. Pernai profesionalaus fotografo paslaugos kainavo apie tūkstantį litų, šiemet — jau apie pusantro. Ir kitos paslaugos vidutiniškai brango trečdaliu. Operatoriaus darbas jauniesiems šiemet atsieis apie 2000, vedėjas — nuo 1500 iki 5000 litų. Profesionalūs muzikantai, priklausomai nuo jų skaičiaus, grojimo stiliaus (gyvas muzikavimas ar dainavimas pagal įrašą), paklausos, populiarumo, šiemet vakarui kainuoja vidutiniškai nuo 2500 litų.

Beje, pastebėjome, kad Šiauliuose trūksta vestuvines paslaugas teikiančių profesionalų. Todėl neretai dirbame su vedėjais, fotografai ar operatoriais iš kitų Lietuvos vietų. Žinoma, samdant vilnietį ar garsų žmogų, atitinkamai auga ir kaina.

— Gal bent vietų vestuvėms švęsti Šiauliuose netrūksta?

— Deja, trūksta. Dažnai vestuvininkus raginame vykti į kitas Lietuvos vietas. Mat netoli Šiaulių gamtos prieglobstyje esančių ir gražiomis šventinėmis salėmis galinčių pasigirti vietų, kokių dažniausiai pageidauja jaunieji, tikrai nėra daug. Nereikėtų bijoti kelionių, juk pasamdyti didesnį autobusą nėra sudėtinga, o profesionalus šventės vedėjas tikrai sugalvos, kaip pralinksminti šventės svečius kelionės metu.

Jei vieta nuomojama dviem dienoms, vidutiniškai vienam svečiui reikėtų skaičiuoti apie 200 litų, į šią sumą įtraukiamas ne tik nuomos mokestis, bet ir nakvynės, pirties, maisto kaina (be alkoholio). Rengiant šventinę vakarienę restorane ši suma šiek tiek mažės, sudarys apie 150 litų žmogui. Trokštantys itin prabangių vestuvių dvare ar pilyje, turėtų nusiteikti sumokėti nuo 8000 iki 20 000 litų vien už vietos nuomą.

Pusė išlaidų „pasiglemš“ pramogos

— Kaip turėtų pasiskirstyti bendras vestuvių biudžetas?

— Pirmiausia siūlytume apgalvoti, kiek iš viso pinigėlių jaunieji gali skirti savo šventei. Apie pusę jo reikės skirti pramogoms. Į pramogų sąvoką šiuo atveju įtraukiame ir muzikantų, vedėjų paslaugas, prabangių automobilių nuomą, taip pat kitokias atrakcijas — fejerverkus, fakyrų ugnies šou ar kitų šokėjų pasirodymą, pačių jaunųjų su profesionaliu mokytoju paruoštą šokį, gyvus balandžius ar mešką ir panašiai. Beje, iš visų išvardintų atrakcijų vienai šventei siūlytume pasirinkti porą, juk kas per daug, irgi neįdomu.

Likusi išlaidų suma maždaug per pusę turėtų pasiskirstyti jaunųjų drabužiams ir aksesuarams, taip pat šventės vietos nuomai, maistui, gėrimams.

— O kaip gi vestuvių organizatorių paslaugos?

— Iš savo darbo patirties jauniesiems patariame tvirtai apsispręsti, ar jiems iš tiesų reikia vestuvių organizatorių. Jei jaunieji turi laiko ir noro patys organizuoti savo vestuves, tegul tai ir daro, nes pasamdę planuotojas, o vėliau paraleliai su jomis organizuodami vestuves, tik trukdys vieni kitiems.

Apsisprendusiems samdyti vestuvių organizatorius, jų paslaugos atsieis apie 15 procentų nuo bendros vestuvių išlaidų sumos. Žinoma, galutinė mokesčio planuotojoms suma — vestuvių organizatorių ir jaunųjų susitarimo reikalas.

— Kokias dažniausiai klaidas daro jaunieji, patys organizuodami savo vestuvių šventę?

— Pagrindinė — viena: neapdairiai užsako nekokybiškas paslaugas, pasikliaudami pavieniais draugų ar pažįstamų patarimais. Siūlytume, prieš užsisakant paslaugas, paprašyti pateikti ankstesnių darbų pavyzdžių: fotografo — nuotraukų, operatoriaus — vaizdo medžiagos ir panašiai.

 

IŠNAŠA: „Pernai profesionalaus fotografo paslaugos kainavo apie tūkstantį litų, šiemet — jau apie pusantro. Ir kitos paslaugos vidutiniškai brango trečdaliu.

 

ORGANIZATORĖS: Šiaulietės renginių organizatorės Jolita Gasaitienė (nuotraukoje — kairėje) ir Simona Jankauskienė neįkalbinėja jaunųjų vestuvėms samdyti šventės planuotojas, jaunieji patys turi apsispręsti, ar šių paslaugų jiems tikrai reikia.

IŠLAIDOS: 10 tūkstančių litų šiemet užtektų apie 20 svečių šventinei vakarienei restorane, samdant įvairių sričių mėgėjus — fotografą, operatorių, muzikantus, organizuojant šventę savarankiškai, be planuotojų pagalbos. Prabangesnių vestuvių trokštantys jaunieji turėtų orientuotis į vidutiniškai dvigubai didesnę sumą.

 

Sauliaus JANKAUSKO nuotr.