Valymo įrenginių priedai: ką verta žinoti?

nuoteku
Montuojant nuotekų valymo įrenginius dažnai prireikia tam tikrų priedų. Tačiau kartais būna sunku rasti tikslios informacijos apie jų pasirinkimus, naudojimo galimybes. Galbūt tuo jau spėjote įsitikinti ir patys, jeigu planuojate montuoti tokį įrenginį savo sklype. Šiame straipsnyje aptarsime, kokių priedų tokiu atveju gali reikėti ir kokios jų ypatybės.

Orapūtės dėžė

Tai tikriausiai vienas iš populiariausių valymo įrenginių priedų. Tokia dėžė, kaip jau išduoda pats pavadinimas, yra skirta orapūtei. Ji pagaminta iš sandaraus ir patvaraus stiklo plastiko, kuris užtikrina produkto ilgaamžiškumą. Orapūtės dėžė atspari drėgmei, lietui ir dulkėms.

Ji yra cilindro formos su dangteliu, taip pat turi platesnį dugną, elektros kabeliui skirtą movą ir oro srauto tiekimo jungtį. Dėl tokios konstrukcijos dėžę galima patogiai įkasti į žemę, prie nuotekų valymo įrenginio. Svarbu pastebėti, kad atstumas iki jo turėtų neviršyti 8 metrų.

Orapūtės dėžė paprastai būna reikalinga tada, kai nėra galimybės orapūtės palikti negyvenamoje patalpoje (kaip, kad sandėliukas, garažas ar pan.). Be abejonės, tai labai naudingas produktas, kuris padeda išvengti tiekiamo oro slėgio nuostolių.

Nuotekų valymo įrenginių dangčiai

Tai dar vienas priedas, be kurio neįsivaizduojamas tikriausiai nei vienas valymo įrenginys. Šie produktai gali būti netgi trijų skirtingų tipų – pasirinkimas priklauso nuo individualių poreikių. Populiariausi ir dažniausiai naudojami yra žali 1m. skersmens dangčiai. Jie puikiai tinka tuomet, kai nuotekų valymo įrenginiai montuojami pievelėje. Planuojate tai daryti ir jūs? „Feliksnavis“ asortimente galite rasti platų ne tik šių, bet ir kitų dangčių pasirinkimą.

Kitas pasirinkimo variantas perėjimas po važiuojamąja dalimi su ketiniu dangčiu. Jis yra itin tvirtas, todėl gali atlaikyti didelį spaudimą. Tokio tipo dangčiai paprastai montuojami ten, kur planuojama dengti trinkeles ar kitą kelio, tako dangą.

Trečias tipas – plastikiniai reguliuojamo aukščio dangčiai, kitaip dar vadinami teleskopais. Jie gali būti juodos arba žalios spalvos. Tai idealus pasirinkimas tiems, kurie nori sutaupyti vietos sklype, nes esant poreikiui juos paprasta pakelti arba nuleisti.

Perėjimai ir paaukštinimo žiedai

Kartais standartinį valymo įrenginį reikia pritaikyti prie vietos sąlygų, pavyzdžiui, įgilinti statybvietėje. Tokiu atveju galima naudoti specialų paaukštinimo žiedą. Šie nuotekų valymo įrenginių priedai gali būti skirtingų aukščių. Sužinoti daugiau apie tai galima susisiekus su gamintoju. Kai įrenginį reikia ne tik įgilinti, bet ir sumažinti jo liuko skersmenį, naudojamas anksčiau minėtas perėjimas po važiuojamąja dalimi.

Jau kurį laiką svarstote galimybę savo sklype sumontuoti nuotekų valymo įrenginį? Tuomet ši informacija jums gali tikrai praversti. Pasirinkus tinkamus aukštos kokybės priedus užtikrinamas įrenginio ilgaamžiškumas ir efektyvumas. Todėl nebereikia sukti galvos dėl netvarkingai šalinamų nuotekų ir daug pastangų bei laiko reikalaujančios jų priežiūros.

Užs. Nr. 481960