TRYS SVARBIAUSI KRITERIJAI, RENKANTIS KILIMUS

Autorių nuotr.
Su kuo Jums asocijuojasi kilimai? Net neabejoju, kad daugumos iš Jūsų atsakymai sutampa, nes sunku būtų nuginčyti faktą, kad kilimai namams suteikia jaukumo, šilumos bei individualaus stiliaus. Ką turėtume žinoti, rinkdamiesi tobuliausius kilimus savo namams?

Kilimų sudėtis – vienas iš esminių kriterijų, renkantis kilimus

Kilimai gali būti mišrios, sintetinės arba natūralios sudėtis. Pastarosios sudėties kilimai, specialistų nuomone, yra nepamainomi tuose namuose, kuriuose auga mažieji tyrinėtojai arba kuriuose yra asmenų, kenčiančių nuo įvairiausių alergijų. Žinoma, žmonėms, kurie yra linkę į alergijas, nerekomenduojame rinktis iš vilnos gaminamų kilimų dėl visiems akivaizdžios priežasties, t. y., vilna gali „kąsti“ ir alergizuoti žmones, kurie netoleruoja šio audinio. Vilnai alergiškiems žmonėms puikiai tiks iš medvilnės ir kt. pluoštų gaminami natūralios sudėties kilimai. Patvarumu garsėjantys tokių sintetinių pluoštų, kaip polipropilenas, poliesteris ir poliamidas, kilimai yra vertinami dėl savo ilgaamžiškumo bei „gebėjimo“ neprarasti puikios išvaizdos, bėgant metams. Sakoma, kad sintetinės sudėtis kilimai nėra  baikštūs nei vaikų, nei augintinių išdaigoms. Juos lengva prižiūrėti. Tokie kilimai yra atsparūs dėvėjimuisi ir puikiai tinka šeimoms, kovojančioms su alergijomis.

Mišrios sudėties kilimai, kaip ir sufleruoja šios kategorijos pavadinimas, yra tokie kilimai, kurių sudėtyje „susipina“ pačios geriausios natūralių bei sintetinių pluoštų savybės. Šie kilimai ne tik tarnaus ilgai, bet ir padės sukurti norimą jaukumą kiekvienoje namų erdvėje.

Kilimų forma ir dydis – kriterijus, kurio ignoruoti nevalia

Pasirinkus netinkamo dydžio bei formos kilimą, galima „sudarkyti“ namų erdvę vizualiai ją sumažinant. Tokio rezultato, žinoma, nesinori, todėl kilimų formos bei dydžio pasirinkimui būtina skirti atitinkamą dėmesį. Savo ruožtu, mes primename, kad renkantis kilimėlius prie durų, turime atsižvelgti į durų plotį. Mažų išmatavimų kilimai tiks nedidelių svetainių erdvėms, dideli kilimai – erdvioms valgomojo erdvėms ir t. t.

Kilimų formų taip pat būna įvairių. Šio funkcionalaus namų aksesuaro formos pasirinkimas didžia dalimi priklauso nuo Jūsų poreikių ir grožio suvokimo. Šioje vietoje suklysti gana sunku, nes savo estetinio skonio vingrybes pažįstame tik mes patys, todėl ir mūsų pasirinkimai šioje srityje dažniausiai būna pasverti ir pamatuoti.