Trys priežastys, kodėl saulės sugeneruotą energiją verta kaupti savo namuose

elektros
Abejojate, ar verta įsigyti saulės elektrinę ir mokėti elektros skirstymo operatoriui už žalios energijos saugojimą? O gal jau turite savo saulės jėgainę ir norite sugeneruotą energiją nemokamai naudotis naktį? Specialistai teigia, kad saulės baterijos leidžia savo namuose saugoti energiją ir būti dar labiau nepriklausomiems nuo elektros tinklų. Kas tai, ir kodėl verta jas įsigyti?

Įprastai, įsigijus saulės elektrinę, ji yra prijungiama prie elektros tinklų, kur momentiniams namų poreikiams nepanaudota energija atiduodama „pasaugoti“, o naktį ir šaltuoju metų laiku, kai saulės mažiau, susigrąžinama tam tikru tarifu. Tačiau namuose sumontavus bateriją, joje galima kaupti nepanaudotą saulės energiją ir prireikus ja naudotis bet kuriuo metu, kai saulės nėra.

Kad būtų aiškiau, apie ką kalbame, aptarkime jos dalis. Saulės bateriją sudaro valdiklis ir akumuliatorius, vadinamas kaupikliu, nes jame ir saugoma elektros energija. Pagal poreikį galite pasirinkti jo dydį (kWh). Rinkoje rasite ne vieno gamintojo saulės baterijų. Pavyzdžiui, UAB „Saulės grąža“ prekiauja Growat ir Huawei baterijomis, ypač tinkančiomis autonomiškai saulės elektrinei. Huawei Luna2000 baterijai valdyti nereikia papildomų programėlių: ji veikia su Huawei inverterio Fusion solar programa.

Taigi, kodėl verta turėti tokią bateriją saulės energijos gamintojams? Specialistai išskiria tris svarbiausias priežastis. Susipažinkite su jomis.

Sutaupysite ir sumažinsite išlaidas už elektros pasaugojimą

Jei per dieną sunaudojate mažiau elektros, nei pagamina jūsų saulės elektrinė, perteklių pirmiausia galite kaupti baterijoje ir tik jai užsipildžius saugoti elektros tinkluose. Tokiu būdu galima gerokai sumažinti mokestį ESO už pasaugojimą ar net visai jo išvengti tam tikru metu. Pavyzdžiui, saulėtą dieną baterijoje sukauptą energiją galite naudoti naktį savo namų šildymui, elektromobiliui krauti ir pan. Tai garantuotų dar didesnį jūsų autonomiškumą, nepriklausomybę nuo elektros tinklų ir sumažintų išlaidas.

Turėsite atsarginį elektros energijos šaltinį

Vasarą, kai siaučia stiprios liūtys arba žiemą per šalčius bei esant gausiam sniegui, įvyksta nemažai elektros tinklų gedimų. Tačiau jūsų baterija veiks net ir dingus elektrai iš tinklo. Tad neturėsite rūpesčių, jog neveikia jūsų namų elektros prietaisai, negalite dirbti ar dingo šviesa. Jums neteks laukti, kol elektros tiekimas bus atstatytas. Panašiai, kaip naudojatės nešiojamu įkrovikliu telefonui (angl. power bank): kur bebūtumėte, turite atsarginį energijos šaltinį, kad jūsų telefonas neišsikrautų. Saulės baterijos taip pat leidžia išsaugoti saulės elektrinės sugeneruotą energiją iki tol, kol jos prireiks.

Idealus sprendimas poilsio būstui atokiose vietovėse

Jei svajojate apie poilsio namelį kur nors žmonių užmirštoje vietoje gamtoje arba svarstote apie atokiau esančią sodybą, ko gero, jus stabdo nežinomybė dėl galimybės įsivesti elektrą. Saulės baterija arba saulės elektrinė su off grid sistema yra kaip tik tai, kas gali patenkinti jūsų poreikius. Tokia sistema leis naudotis būtiniausiais elektros prietaisais, pasikrauti telefoną ir net pasišildyti vandenį elektriniu vandens šildytuvu.

Jei susidomėjote, verta rimčiau apsvarstyti saulės baterijos įsigijimą. Rinkdamiesi ją, atkreipkite dėmesį, kad galimos akumuliatoriaus komplektacijos nuo 5 kWh iki 15 kWh. Pagal poreikius pasirinkite jums tinkamiausią dydį. Be to, pasidomėkite, ar ji suderinama tiek su vienfaziu, tiek su trifaziu inverteriu. Daugiau informacijos jums visada suteiks UAB „Saulės grąža“ specialistai.

Užs. Nr. 491418