
Naujausios
Trijų vaikų mama įkūrė grožio namus
Kelmiškė trijų vaikų mama Gražina Kančelkienė nuošalioje gatvelėje, šalia savo sodybos ant Vilbėno upelio kranto, įkūrė Gražinos grožio namus. Įdomios architektūros karkasiniame pastate, papuoštame medine skulptūra, radosi ne tik grožio, bet ir moterų poilsio oazė, kurioje gali pasigrožėti įspūdingu reginiu pro langą, paklausyti upelio čiurlenimo ir gėrėtis originaliu grožio namų vidaus dizainu.
Savo vaikystės svajonę būti kirpėja ponia Gražina pavertė verslu. Nors nėra tikra, kad investicijos į grožio namus kada nors atsipirks, jauna moteris džiaugiasi turėdama širdžiai mielą veiklą.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Jau aštuntoje klasėje Gražina apkirpdavo savo tėtę. Vėliau su šokolado plytele, kad atsilygintų jaunajai kirpėjai, ateidavo ir jo draugai. Ateidavo ir jaunų vyrukų, kad padailintų šukuoseną prieš šokius.
Kirpykla Gražinai būdavo kažkas magiška. Kai mamai prireikdavo kirpėjos paslaugų, Gražina sėdėdavo kirpykloje ir laukdavo, kol ją pagražins. Mama liepdavo eiti pasivaikščioti po miestą su tėte. Juk kirpykloje sėdėti nesveika – tvyro chemikalų kvapas. Tačiau mergaitei tas kvapas patikdavo. „Kirpėjos man būdavo tokios gražios“, – dabar su šypsena vaikystę prisimena grožio namų įkūrėja.
Ponia Gražina turi ne vien kirpėjos specialybę. Yra dirbusi pardavėja. Tačiau, kai gimė vaikai, nenorėjo jų palikti ir kasdien eiti į darbą. Tuomet ir atsigręžė į vaikystės svajonę. Pagalvojo, jog kirpėjos specialybę nesunkiai galėtų derinti su motinyste.
Žvilgsnis nukrypo į kaimą. Kadangi pati kilusi iš priemiestinio kaimo, puikiai prisiminė, kaip žmonės keiksnodavo, kai dėl apsikirpimo reikėdavo belstis į miestą. Vietoje kirpėjų neatsiranda, nes kaimelyje nedaug klientų. Gražina nusprendė padėti kaimo žmonėms ir pati sau. Jeigu Kelmėje nuomotųsi patalpas, privalėtų dirbti kasdien, kad atsipirktų nuoma, darbo ir grožio priemonės. Kaime patalpų nuoma – už simbolinę kainą. Todėl galėjo dirbti po vieną – dvi dienas per savaitę.
Kol augino vaikus, ponia Gražina važinėdavo dirbti į Šaukėnus ir Liolius. Tenykščiai žmonės žinodavo kurią dieną kirpėja atvažiuoja, tad jau nuo ryto jos laukdavo. Klientai tarsi pasiskirstydavo – vyresni ateidavo iš ryto, jaunimas – popiet, kai pasibaigia pamokos.
Jaunai moteriai tai būdavo šioks toks išbėgimas iš namų, prisidūrimas prie šeimos biudžeto. O klientams – paslauga savo gyvenamoje vietovėje.
Tačiau Gražina visuomet svajojo apie savą kirpyklėlę. Svajonę įgyvendinti padėjo jos vyras – verslininkas, gaminantis rąstinius ir karkasinius namelius, pirtis, pavėsines.
Po to, kai Gražinos mama atidavė jų šeimai savo namą Kelmės pakraštyje, ant Vilbėno upelio kranto, svajonė įgijo realius kontūrus. Kančelkių šeima įsikūrė mūriniame name. Gražinos vyras Ričardas medžio dirbiniais, pirtimi – laivu išpuošė sodybos aplinką, o šalia pastatė įspūdingą liaudiško stiliaus namelį, kuriame ponia Gražina ir įkūrė grožio namus.
Kol atsistojo namelis, kol buvo įrengtas jo vidus, prireikė nemažai laiko. Tačiau prieš kelias savaites trijų vaikų mama galėjo švęsti grožio namų įkurtuves.
„Tai tarsi visiškai naujas verslas, – svarsto moteris. – Dauguma mano klientų buvo kaimuose. Beje, į Šaukėnus apsikirpti atvažiuodavo ir iš Šiaulių. Dabar teks suburti naujus klientus Kelmėje. Kol kas negaliu pasigirti, kad jų labai daug. Kelmėje mano paslaugomis naudojasi draugės, pažįstamos, giminaičiai. Dažnas atsiveda ir savo šeimos narį, draugą ar pažįstamą.“
Kol kas ponia Gražina ketina kartą ar du kartus per savaitę važinėti ir į Šaukėnus. Kai kurie šaukėniškiai, atvažiavę į Kelmę apsipirkti, ketina užsukti patys į Gražinos grožio namus. Ketina apsilankyti ir šiauliečiai klientai.
Verslininkė žino, jog konkuruoti bus nelengva. Daug kirpyklų Kelmės miesto centre. O jos – nuošaliau. Tačiau tai klientui yra ir privalumas. Atvykus paprasčiau pasistatyti automobilį. Kai nėra grūsties, galima ramiai pailsėti. Kirpėja daugiau dėmesio skiria vienam klientui.
Pačiai Gražinai taip pat didelis pulkas klientų nėra vienintelis prioritetas. Svarbiausia, kad klientai liktų patenkinti jos paslaugomis. „Kai pajaučiu, jog žmogus iš kirpyklos išėjo geros nuotaikos, ir pati tarsi pasikraunu.“
Kadangi jos darbo vieta šalia namų, nereikia sėdėti be darbo ir laukti. Trijų vaikų mama tuo metu, kai nėra klientų, gali rūpintis vaikais, darbuotis namuose. Iš anksto neužsirašiusį, netikėtai atvykusį klientą gali pamatyti pro savo namų langą.
Be to, laisvesniu laiku gali tobulintis. Grožio namų šeimininkė nepraleidžia progos pabūti seminare, pasimokyti naujų kirpimo būdų ir šiuolaikinių šukuosenų, sužinoti apie naujausias priemones.
Tobulinasi ir pati. Iš užsienio parsisiunčia specialių žurnalų, ieško idėjų internete.
„Mūsų versle, kaip ir gyvenime, viskas labai greitai keičiasi, – šypsosi Gražina. – Pavyzdžiui, anksčiau kaip proginės šukuosenos buvo madingi įvairūs gėlėmis, kaselėmis puošti kuodai, dabar madingos garbanos, pynimai, „ištampytos“ kasos, palaidi plaukai. Turiu koja kojon žengti su mada, kad žinočiau ką pasiūlyti klientui. Kartais fantaziją sužadina patys klientės plaukai, jų struktūra. Tiesiog darai tai, ką geriausio ir gražiausio bei tinkamiausio prie veido įmanoma iš tokių plaukų padaryti.“
Verslininkė svajoja į savo grožio namus pakviesti dirbti manikiūrininkę. Būtų papildoma darbo vieta ir daugiau paslaugų klientams. Ateityje galbūt pasiūlys dar daugiau paslaugų.
Iš savo verslo nesitiki aukso kalnų. Tik būti naudinga ir užsidirbti normalų atlyginimą. Juk provincijoje nuolat mažėja gyventojų. Tie, kurie lieka, kuklias pajamas pirmiausia skiria maistui, mokesčiams, vaikams tik paskui grožiui. Bet tiki, jog Gražinos grožio namai tikrai nebus tušti.
Autorės nuotr.
Paauginusi tris vaikus Gražina Kančelkienė įgyvendino vaikystės svajonę įkurti grožio namus.
Įspūdingo eksterjero grožio namai – tai auksarankio verslininko vyro dovana savo žmonai.