Transporto paslaugų procesų optimizavimas

procesuvaldymas

Transporto ir logistikos procesų valdymas. Šiais laikais logistika yra dinamiškai besivystanti disciplina. Pagal apibrėžimus logistika yra tarpdisciplininis mokslas, gerinantis verslo procesų kokybę ir leidžiantis įmonėms greičiau reaguoti į rinkos ir kliento poreikius. Šiandien, kai didelis dėmesys skiriamas teikiamų paslaugų kokybei ir aukštam lygiui, optimizavimo metodų taikymas logistikos procesuose yra būtinybė. Straipsnyje aptariamas transporto procesų optimizavimas logistikos grandinėje. Paprastai optimizavimo metodai vis dažniau naudojami valdant logistikos grandines, nes jų rezultatai pateikia pasiūlymus tobulinti verslo procesus. Optimizavimo metodų pranašumai apima transporto mokesčių, sandėliavimo ar gamybos procesų sąnaudų mažinimą. Be ekonominio optimizavimo proceso pranašumo, jis taip pat padidina laiko, reikalingo logistikos operacijoms atlikti, efektyvumą.

Prieš optimizuodami logistikos srautus ir procesus, turite suprasti, kas jie yra ir kaip jie veikia. Tai suteikia supratimą apie tai, kas egzistuoja ir ką galima padaryti norint pagerinti situaciją. Logistikos srautai ir procesai – tai veikla, kuri nuosekliai vykdoma per visą produkto gyvavimo ciklą nuo jo pagaminimo iki platinimo. Tai taip pat vadinama „vertės grandine“ arba „veiklos grandine“. Ši veikla apima fizinius judėjimus (gatavus gaminius, žaliavas, komponentus, mazgus ir kt.) ir informacijos srautus. Egzistuoja vidiniai logistikos srautai ir procesai, arba „gamybos srautai“, kurie žymi visus fizinius judėjimus ir apyvartas (transformacija, apdirbimas, tvarkymas, tarpinių atsargų valdymas). Ir išoriniai logistikos srautai bei procesai, kurie patys skirstomi į dvi kategorijas. Prieš srovę (arba tiekimo) srautai, kurie reiškia judėjimą iš tiekėjo į sandėlį. Paskirstymo (arba paskirstymo) srautai, kurie eina iš sandėlio į pardavimo vietas arba pas galutinius vartotojus (gatavus gaminius). Šiuos logistikos procesus materializuoja specifinių veiklų grandinė: pakavimas, sandėliavimas, krovimas, transportavimas.

Logistikos srautų ir procesų optimizavimas reiškia strategijų įgyvendinimą, kaip valdyti šiuos judėjimus maksimaliai efektyviai. Norėdami tai pasiekti, pirmiausia turite suprasti problemas, tada nustatyti srautus ir galiausiai juos automatizuoti bei optimizuoti naudodami tiekimo grandinės valdymą (ir specialius įrankius). Antrasis žingsnis – fizinis logistikos procesų (fizinių ar informacinių) atvaizdavimas diagramų pavidalu, siekiant išryškinti tobulinimo svertus. Šis „vertės žemėlapis“ yra būtinas: jis leidžia nustatyti, kuria kryptimi turėtumėte eiti.

Užs. Nr. 508406